Ligzda uzieta 2013.gadā, kad to atstāja trīs jaunie putni.

Ar tiešsaistes kameru aprīkotajā vistu vanaga ligzdā izšķīlies cālis 10

Ziņas
2016. gada 12. maijā 10:12
Ar tiešsaistes kameru aprīkotajā vistu vanaga ligzdā trešdien izšķīlies cālis, liecina informācija portālā "Dabasdati.lv".

Cāļa izšķilšanās piefiksēta, vērojot tiešraidi. Turklāt viss liecinot, ka drīzumā arī otram cālim vajadzētu izlauzties no olas čaumalām.

Jau ziņots, ka no 31.marta ikvienam ir iespēja tiešsaistē vērot notikumus vistu vanaga ligzdā, kas atrodas vienā no Rīgas rūpnieciskajiem rajoniem.

Ligzda uzieta 2013.gadā, kad to atstāja trīs jaunie putni. Jau nākamajā gadā ligzdā tika izperēti četri mazuļi. Pagājušajā gadā ligzdu pirmo reizi aprīkoja ar tiešsaistes kameru, tomēr ligzdošana nebija sekmīga. Eksperti pieļauj, ka vistu vanaga tēviņš nenodrošināja mātīti ar barību pietiekamā daudzumā, tāpēc ligzda palika tukša un tajā iedētās olas vēlāk izēda vārna.

Šogad tiešraides tiek nodrošinātas no piecu putnu ligzdām - ir iespēja vērot notikumus jūras ērgļa ligzdā, melnā stārķa ligzdā, zivjērgļa ligzdā, vistu vanaga ligzdā, kā arī tiešsaistes kamera ir uzstādīta zaļās vārnas būrīti.

Vistu vanagu tiešraidē var vērot

ŠEIT.

LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Liepājniekus izbrīna pārsteidzošs atklājums: pie lidostas uzieti grāvji, kas atgādina lidmašīnu kontūras 18
  • Aina Poiša: "Sāpīgi redzēt: tu aizbrauc uz laukiem, un redzi - karš nav beidzies" 22
  • Jaunumi Daugavpils traģēdijā: balkonā, no kura nokrita meitene, kaut kas dega 9