Kalnmeiers izdevis pavēli par avārijā iesaistītās Aizkraukles rajona prokurores atlaišanu
Novadu ziņas
2017. gada 26. maijs, 18:50

Kalnmeiers izdevis pavēli par avārijā iesaistītās Aizkraukles rajona prokurores atlaišanu

LETA

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers izdevis pavēli par savulaik avārijā iesaistītās Aizkraukles rajona prokuratūras prokurores Diānas Bebres-Kondrātes atlaišanu no amata, noskaidroja Ģenerālprokuratūrā.

Prokurore atlaista no šodienas. Ģenerālprokuratūras izplatītajā paziņojumā norādīts, ka kā Bebre-Kondrāte atlaista, "pamatojoties uz Prokuratūras likuma 40.panta pirmās daļas 1.punktu, 37.panta pirmās daļas 1.punktu un 33.panta pirmās daļas 5.punktu". No minētajām likuma normām izriet, ka par prokuroru var apstiprināt tikai personu ar nevainojamu reputāciju.

Jau ziņots, ka 2015.gada marta beigās Aizkraukles pagastā, Kalna ielā notika satiksmes negadījums, kurā iesaistīti divi transportlīdzekļi - "Mazda" un "Honda". Viens no sadursmē iekļuvušajiem transportlīdzekļiem piederēja Aizkraukles prokuratūras prokurorei. Negadījuma brīdī šajā transportlīdzeklī bija gan prokurore, gan VP Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas darbinieks.

TV3 raidījums "Nekā personīga" vēstīja, ka kāda sieviete un viņas 14 gadīgā meita Anna 2015.gada 25.martā pa labi zināmo ceļu Aizkrauklē atgriezās mājās no saviem ikdienas darbiem, līdz viņas uzmanību pievērsa viņu joslā pretim nākošā "Honda". Lai gan sievietes vadītā "Mazda" dezorientēti braucošajai mašīnai pat padeva ceļu, un nobrauca zālājā, "Honda" ietriecās sievietes spēkratā un nolauza riteni.

Abas amatpersonas tika nogādātas ārstniecības iestādē alkohola lietošanas fakta noteikšanai, taču amatpersonas atteicās no alkohola pārbaudes. Lai arī policija prokurorei noformēja administratīvā pārkāpuma protokolu par viņas automašīnas faktiskā vadītāja neizpaušanu policijai, sods amatpersonai netika piemērots.

Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta virsprokurors Arvīds Kalniņš  iepriekš paskaidroja, ka prokuroru Atestācijas komisija ieteica ģenerālprokuroram piemērot disciplinārsodu - atbrīvošanu no amata, taču prokurorei bija izrakstīta darba nespējas lapa un vēlāk viņa devās bērna kopšanas atvaļinājumā.

"Prokurore atradās attaisnotā prombūtnē. Ņemot vērā minēto disciplinārsodu neradās iespēja piemērot, jo iestājās disciplināratbildības noilgums un prokurore pagājušā nedēļā atgriezās darbā," paskaidroja Kalniņš.