Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Riteņbraucēji mēģina nepieļaut nesankcionētās velojoslas Brīvības ielas posmā no Artilērijas ielas līdz Palīdzības ielai likvidāciju. (Foto: LETA)

Pašvaldība sākusi likvidēt nelikumīgi uzkrāsoto velojoslu; daži riteņbraucēji mēģina to nepieļaut 14

Sabiedrība
2017. gada 19. maijā 18:20 2017. gada 19. maijā 18:20 | Papildināts, 2017. gada 19. maijā 18:38
LETA
Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) darbinieki atbrīvojusi šonakt uz Brīvības ielas nelikumīgi uzkrāsoto velojoslu no velosipēdiem, kas bija tajā novietoti, un pašvaldības dienesti atsākuši joslas likvidāciju.

Notikuma vietā ieradās četras Valsts policijas ekipāžas un trīs RPP ekipāžas. Pēc īsām pārrunām ar velobraucējiem pašvaldības policisti atbrīvoja Brīvības ielas brauktuvi no velosipēdiem, kas bija uz tās novietoti.

Patlaban pašvaldības dienestu darbinieki valsts un pašvaldības policistu uzraudzībā sākuši likvidēt nelikumīgi uzkrāsoto velojoslu.

Aptuveni 20 velobraucēji atrodas ielas malā un vēro notiekošo, tomēr pagaidām nemēģina traucēt darbu. Viens no protestētājiem velosipēdu aizvākšanas laikā skaļi sauca, ka dome četrus gadus ir solījusi velojoslu Brīvības ielā, tomēr neko nav izdarījusi.

Kā ziņots, naktī uz piektdienu Rīgā, Brīvības ielas posmā no Artilērijas ielas līdz Palīdzības ielai, abās brauktuves pusēs ir veikta nesankcionēta velojoslas apzīmējumu uzklāšana, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Satiksmes departamenta komunikācijas speciāliste Una Ahuna-Ozola.

Rīgas domes dienesti šajā pēcpusdienā sāka aizkrāsot nelikumīgi uzkrāsoto velojoslu, tomēr darbus mēģināja aizkavēt aptuveni 15 velobraucēji, stāvot ielas malā, kā arī izvietojot piecus velosipēdus uz nelikumīgi uzkrāsotās velojoslas. Līdz ar to domes darbiniekiem nācās gaidīt, kad brauktuve tiks atbrīvota.

Sociālajos tīklos veloaktīvisti izsludinājuši "Brīvības ielas velojoslas svētkus" un raksta, ka nepieļaus velojoslas aizkrāsošanu, kamēr netiks uzradīts dokuments ar saskaņojumu par joslas likvidēšanu.

Rīgas domes Satiksmes departamenta komunikācijas speciāliste Ahuna-Ozola pastāstīja, ka Ceļa likumā ir noteikta kārtība, kādā tiek saskaņotas un veiktas satiksmes organizācijas izmaiņas Rīgā, turpretim nesaskaņota un patvaļīgi mainīta satiksmes organizācija var apdraudēt ceļu satiksmes dalībniekus. Ceļu satiksmes nelaimes gadījumā nesankcionētās darbības veicējs pat var tikt saukts pie kriminālatbildības.

RPP par patvaļīgu ceļa horizontālā apzīmējuma uzklāšanu ir sākusi administratīvo lietvedību. Policija pašlaik skaidro, kurš nesankcionētās darbības ir veicis, lai attiecīgo personu varētu saukt pie atbildības, teica Ahuna-Ozola.

Citi šobrīd lasa

Rikšas šoferis, kurš pēdējais redzēja Līgu Skromani dzīvu, atklāj - svešās jakas mugurā viņai nebija
Pēc 26 pazīšanās gadiem apprecas modes māksliniece Pāvuliņa un finanšu ministres padomnieks Pjatkins 11
22 gadus vecā Elvīra spiesta dzīvot veco ļaužu pansionātā - valsts nevar viņai palīdzēt ar invalīdam piemērotu dzīvokli 50
Skatīt visus komentārus