Tiesa lēmusi Strazdu atzīt par vainīgu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un sodīt ar brīvības atņemšanu uz diviem gadiem, bet galīgo sodu pēc noziedzīgo nodarījumu kopības bijušajam tiesnesim noteikt, ietverot vieglākos sodus smagākajā, nosakot brīvības atņemšanu uz trim gadiem un daļēju mantas konfiskāciju.

Bijušā tiesas priekšsēdētāja Strazda cietumsodu saīsina līdz trim gadiem 2

Ziņas
2016. gada 17. maijā 22:57
Zemgales apgabaltiesa, apelācijas kārtībā skatot krimināllietu, kurā bijušais Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesas priekšsēdētājs Ziedonis Strazds apsūdzēts par septiņu darbinieku fiktīvu nodarbināšanu, šodien lēma par 11 mēnešiem samazināt iepriekš piespriesto trīs gadu un 11 mēnešu cietumsodu.

Zemgales apgabaltiesas tiesneša palīdze Ineta Vītoliņa informēja, ka šodien Zemgales apgabaltiesā, iztiesājot apelācijas kārtībā krimināllietu Strazda apsūdzībā par krāpšanu, dienesta viltojumu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, daļā par Strazda atzīšanu par vainīgu un sodīšanu par dienesta stāvokļa izmantošanu un daļā par viņam noteikto galīgo sodu pasludināts saīsinātais spriedums.

Sprieduma rezolutīvajā daļā noteikts, ka tiesa lēmusi atcelt Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas 2014.gada 9.oktobra spriedumu daļā par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un daļā par galīgā soda noteikšanu.

Tiesa lēmusi Strazdu atzīt par vainīgu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un sodīt ar brīvības atņemšanu uz diviem gadiem, bet galīgo sodu pēc noziedzīgo nodarījumu kopības bijušajam tiesnesim noteikt, ietverot vieglākos sodus smagākajā, nosakot brīvības atņemšanu uz trim gadiem un daļēju mantas konfiskāciju.

Līdz ar to ar Zemgales apgabaltiesas šodienas spriedumu Strazdam brīvības atņemšanas sods samazināts par 11 mēnešiem.

Tāpat tiesa lēmusi atcelt arestu nekustamajam īpašumam Rīgā, Zalves ielā 35-1G, un to nekonfiscēt.

Pilns spriedums būs pieejams 31.maijā.

Jau ziņots, ka lietu vērtēja tiesas sastāvs tiesneša Elmāra Lenša vadībā.

Ziņots arī, Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu departaments atcēla apelācijas instances tiesas spriedumu daļā par apsūdzētā atzīšanu par vainīgu un sodīšanu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kā arī daļā par viņam noteikto galīgo sodu. Pārējā daļā, proti, daļā, ar kuru Strazds atzīts par vainīgu krāpšanā un dienesta viltojumā, spriedums atstāts negrozīts. Tāpat AT atstāja negrozītu Strazdam piemēroto drošības līdzekli - apcietinājumu.

Strazds un viņa aizstāvis pērn pārsūdzēja Zemgales apgabaltiesas spriedumu, ar kuru tiesa Strazdam piesprieda reālu trīs gadu un 11 mēnešu cietumsodu un apcietināja tiesas sēžu zālē.

Kā ziņots, Zemgales apgabaltiesa pilnībā izbeidza lietvedību pret otru apsūdzēto - atstādināto Rīgas apgabaltiesas tiesnesi Skaidrīti Buividi.

Pārbaudījusi krimināllietas materiālus, izvērtējusi apelācijas protesta motīvus, apgabaltiesa negrozīja Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas nolēmumu attiecībā uz Buividi noziedzīga nodarījuma sastāva trūkuma dēļ, un šis apgabaltiesas lēmums nav pārsūdzams.

Saskaņā ar lēmumu par apsūdzētā saukšanu pie kriminālatbildības Strazds ilgstoši - laika periodā no 1995. līdz 2012.gadam - dažādos laika posmos fiktīvi nodarbināja septiņus darbiniekus. Šiem cilvēkiem tika aprēķināta darba samaksa, kuru esot piesavinājies pats tiesnesis, liecina apsūdzība.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki Strazdu aizturēja 2012.gada 7.augustā. 2013.gada 7.februārī Saeima viņu atcēla no Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesas tiesneša amata.

Buivide atjaunota darbā Rīgas apgabaltiesā un strādā kā tiesnese.

LETA / Foto: Inga Kundziņa/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Izmeklēšana noslepkavotā Egila lietā pabeigta. Policijā atklāj liktenīgās dienas apstākļus 28
  • Kāpēc lietuviešu puisis nošāva savu ģimeni? Viņa klasesbiedrene atklāj iespējamos cēloņus 102
  • Triju meitu mātes lūdz atsākt izmeklēšanu pret, viņuprāt, netiklu sporta treneri 17