Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Tatjana Bičika ar mazmeitiņu. Lai Tatjana uzveiktu ļauno ādas vēzi, viņai nepieciešama līdzcilvēku palīdzība, medikamentu iegādei viņai trūkst vairāk nekā 65 500 eiro.

Lūgums palīdzēt Tatjanai iegādāties pretvēža zāles 16

Sabiedrība
2016. gada 20. maijā 14:35 2016. gada 20. maijā 14:35
„Vēršamies pēc palīdzības, jo citas iespējas mums nav. Mūsu mamma - Tatjana Bičika - jau piecus gadus cīnās ar ādas vēzi – melanomu. Ir ļoti labas zāles, kas palīdz cīņā ar melanomu, bet šīs zāles ir ļoti dārgas,” raksta siguldietes Tatjanas meita Jana.

„Zāles „Rigvir” ko izgudroja Latvijas profesore Aina Muceniece, nepalīdz. Slimība tikai progresēja.

Ir ļoti labas zales „Keytruda” („Pembrolizumab”),kas palīdz cīņā ar melanomu, bet šīs zāles ir ļoti dārgas. Diemžēl šis medikaments nav iekļauts kompensējamo zāļu sarakstā, tāpēc naudu ārstēšanai vajag meklēt pašiem. Kā nu kuram sanāk. Mamma nostrādāja Siguldas bērnudārzā par pavāri ap 30 gadu. Nekad neslimoja. Bet tagad viņa nevar saņemt ārstēšanu tāpēc, ka nav naudas.

Kopējiem spēkiem saziedotās naudas pietika trīs ārstēšanas devām. Zāles ļoti labi palīdz, mamma vairs neklepo, analīzes ļoti labas, aknu rādītāji arī uzlabojas. Bet ārstēšanu vajag turpināt. Lūdzu, lūdzu palīdziet! Ļoti cenšamies savākt naudu - mamma mums ir viena. Mūsu ģimene būs pateicīga par katru saziedoto eiro,” Kasjauns.lv pastāstīja Jana.

Kopumā Tatjanas ārstēšanās kursiem neieciešami 75 000 eiro. Pašlaik ir savākti apmēram 9500 eiro. Portālā ziedot.lv rakstīts:

„Tatjanai ir 55 gadi, viņa ar vīru, meitu un mazmeitiņu dzīvo Siguldā. Tatjana 32 gadus nostrādājusi Siguldas bērnudārzā „Pīlādzītis" par pavāri. Šī gada janvārī viņa no darba bija spiesta aiziet slimības dēļ.

Tatjana izaudzinājusi dēlu un meitu, abi ir farmaceiti. Pirms vairāk nekā četriem gadiem Tatjana, meitas mudināta, nolēma pārbaudīt dzimumzīmes. Pārbaudes uzrādīja ļaundabīgu ādas audzēju - melanomu. Tatjana ir pārcietusi piecas operācijas, saņēmusi imūnterapiju. Tomēr slimība progresē. Ārstu konsīlijs ir lēmis par turpmāko ārstniecību ar medikamentiem, kas ik mēnesi izmaksā 9106,68 eiro, bet gadā ārstniecības kursam kopumā nepieciešami 109 280,34 eiro.

Saskaņā ar starptautiskajām vadlīnijām terapija ar „Pembrolizumab” ir atbilstošākā un efektīvākā terapijas izvēle Tatjanas gadījumā. Tatjana vērsusies ar iesniegumu Nacionālajā Veselības dienestā, kas 15. februāri sniedzis atbildi, ka valsts ik mēnesi līdzfinansēs ārstniecību līdz 1185,72 eiro apmērā, savukārt, Tatjanai pašai jāmaksā līdz 7920,96 eiro. Tatjana ar ģimenes atbalstu var apmaksāt zāles līdz pat 20 000 eiro apmērā, taču papildus vēl vajadzīgi 75 070 eiro.

Tatjanai laika nav daudz, ārstniecība jāuzsāk pēc iespējas ātrāk. Tatjana vērsusies arī Veselības ministrijā ar lūgumu rast risinājumu šajā situācijā, jo mūsu kaimiņvalstīs šīs zāles apmaksā valsts, taču pagaidām atbilde nav saņemta.

Neskatoties uz smago slimību Tatjana jūtas labi, nodarbojas ar savu iemīļoto cigun vingrošanu, katru dienu dodas vismaz desmit kilometrus garās pastaigās, palīdz mazmeitiņai Martai ar klavierspēles apguvi. Tatjana atzīst, ka emocionāli jūt ļoti lielu spriedzi - zāles ir, bet līdzekļi to iegādei trūkst. Tatjana piebilst, ka viņai ļoti

vēl gribās dzīvot. Glābsim Tatjanu!”

Ziedot Tatjanai Bičikai var ziedojumu portālā: https://www.ziedot.lv/palidziba-tatjanai-bicikai-2363.


Kasjauns.lv/Foto: no personīgā arhīva

Citi šobrīd lasa

Rīgas skolas direktore stāsta par piedzērušos pusaudzi, kurš piekāva policistu 83
Dejoja visi! Aktieri jandalē "Spēlmaņu nakts" ballītē 17
Vērtē, vai apcietināt pusaudzi, kurš piekāva policistu un tagad tiesas zālē pārvietojas, nodūris galvu 60
Skatīt visus komentārus