Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Jelgavas pusē manītais lācis ir tēviņš, kas atnācis no Sēlijas un tur drīz vien arī varētu atgriezties lācenes meklējumos.

Jelgavas mežos manītais lācis drīz vien dosies uz Sēliju lācenes meklējumos 10

Novadu ziņas
2016. gada 24. maijā 12:19 2016. gada 24. maijā 12:19
Jelgavas novada teritorijā mežā manītais lācis, visdrīzāk, ir tēviņš, kas atnācis no Sēlijas un tur drīz vien arī varētu atgriezties lācenes meklējumos, atzina mežzinātnes institūta "Silava" vadošais pētnieks Jānis Ozoliņš, kura vadībā tiek veikts lāču monitorings.

"Fakts, ka lācis ir Zemgalē, ir ļoti interesants, jo Kurzemē un Zemgalē lāči tiek manīti ļoti reti. Visdrīzāk, viņš ir atnācis no Sēlijas, šķērsojot Bauskas-Rīgas šoseju, kas ir ļoti intensīva. Jādomā, ka tas ir tēviņš. Kad sāksies riesta laiks, viņš meklēs sev mātīti, tāpēc atgriezīsies Sēlijā, jo Zemgalē lāču nav," teica Ozoliņš, norādot, ka lācis Zemgalē var pavadīt arī vasaras mēnešus.

Pētnieks arī norāda, ka iespēja apmaldīties mežā ir lielāka par iespēju, ka lācis uzbruks. "No mašīnām uz ielas jāuzmanās vairāk nekā no lāča. Pēdējos gados nelaimes gadījumi, kad lācis būtu nodarījis ļaunumu cilvēkam, Eiropā, izņemot, iespējams, galējos ziemeļus, nav notikuši," teica Ozoliņš, skaidrojot, ka pašlaik dzīvnieks ikdienā barojas, kašājot velēnas un meklējot kāpurus, ēdot jaunās lapas, zālīti, maijvaboles un citus kukaiņus. Jāuzmanās vien bišu saimju īpašniekiem - bišu stropi būtu jāsargā ar elektriskajiem žogiem.

Ozoliņš arī atgādina, ka, vedot suni pastaigā mežā, dzīvniekam jābūt pavadā un ar uzpurni.

Ja lācis tomēr satikts, pētnieks aicina nekrist panikā, jo dzīvnieks pats vairīsies no kontakta ar cilvēku.

Jau vēstīts, ka aizvakar Jelgavas novada Vītoliņos redzēts lācis, atsaucoties uz kāda aculiecinieka stāstīto, ziņo laikraksta "Zemgales Ziņas" portāls "zz.lv".

Portālā publicētas fotogrāfijas, kurās iemūžināti lāča pēdu nospiedumi, taču aculiecinieks apgalvo, ka ir manīts arī pats lācis.

Informāciju par neparasto viesi vietējiem izplatīja arī mednieki. Dzīvnieks esot atradies uz Dalbes ceļa netālu no Ozolpils un devies uz Iecavas upes pusi.

LETA / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Eksprezidente norāda: būtu jābaidās, ka pie mums atkal ieplūdīs cilvēki, kas nicina šo valsti 191
Slimnīcā kritiskā stāvoklī nokļuvis Latvijas izlases futbolists Vardanjans 2
Saimniekšova Jānis izvēlas bravūrīgo Evitu, kura viņu nosauca par sliņķi 4
Skatīt visus komentārus