Jelgavas pusē manītais lācis ir tēviņš, kas atnācis no Sēlijas un tur drīz vien arī varētu atgriezties lācenes meklējumos.

Jelgavas mežos manītais lācis drīz vien dosies uz Sēliju lācenes meklējumos 10

Ziņas
2016. gada 24. maijā 12:19
Jelgavas novada teritorijā mežā manītais lācis, visdrīzāk, ir tēviņš, kas atnācis no Sēlijas un tur drīz vien arī varētu atgriezties lācenes meklējumos, atzina mežzinātnes institūta "Silava" vadošais pētnieks Jānis Ozoliņš, kura vadībā tiek veikts lāču monitorings.

"Fakts, ka lācis ir Zemgalē, ir ļoti interesants, jo Kurzemē un Zemgalē lāči tiek manīti ļoti reti. Visdrīzāk, viņš ir atnācis no Sēlijas, šķērsojot Bauskas-Rīgas šoseju, kas ir ļoti intensīva. Jādomā, ka tas ir tēviņš. Kad sāksies riesta laiks, viņš meklēs sev mātīti, tāpēc atgriezīsies Sēlijā, jo Zemgalē lāču nav," teica Ozoliņš, norādot, ka lācis Zemgalē var pavadīt arī vasaras mēnešus.

Pētnieks arī norāda, ka iespēja apmaldīties mežā ir lielāka par iespēju, ka lācis uzbruks. "No mašīnām uz ielas jāuzmanās vairāk nekā no lāča. Pēdējos gados nelaimes gadījumi, kad lācis būtu nodarījis ļaunumu cilvēkam, Eiropā, izņemot, iespējams, galējos ziemeļus, nav notikuši," teica Ozoliņš, skaidrojot, ka pašlaik dzīvnieks ikdienā barojas, kašājot velēnas un meklējot kāpurus, ēdot jaunās lapas, zālīti, maijvaboles un citus kukaiņus. Jāuzmanās vien bišu saimju īpašniekiem - bišu stropi būtu jāsargā ar elektriskajiem žogiem.

Ozoliņš arī atgādina, ka, vedot suni pastaigā mežā, dzīvniekam jābūt pavadā un ar uzpurni.

Ja lācis tomēr satikts, pētnieks aicina nekrist panikā, jo dzīvnieks pats vairīsies no kontakta ar cilvēku.

Jau vēstīts, ka aizvakar Jelgavas novada Vītoliņos redzēts lācis, atsaucoties uz kāda aculiecinieka stāstīto, ziņo laikraksta "Zemgales Ziņas" portāls "zz.lv".

Portālā publicētas fotogrāfijas, kurās iemūžināti lāča pēdu nospiedumi, taču aculiecinieks apgalvo, ka ir manīts arī pats lācis.

Informāciju par neparasto viesi vietējiem izplatīja arī mednieki. Dzīvnieks esot atradies uz Dalbes ceļa netālu no Ozolpils un devies uz Iecavas upes pusi.

LETA / Foto: Shutterstock
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Kāpēc lietuviešu puisis nošāva savu ģimeni? Viņa klasesbiedrene atklāj iespējamos cēloņus 122
  • Ieroču atļaujas izsniedzējs runā publiski: noziegums, par kuru tur aizdomās Egidiju, ir kas nepieredzēts 14
  • Latviešu čalis parāda, kā zibenīgi kļūt par zvaigzni feisbukā 10