Kļūdaini samaksāto administratīvo sodu varēs atgūt triju gadu laikā

Ziņas
2016. gada 24. maijā 23:49
Personas, kuras pārmaksājušas vai nepareizi iemaksājušas naudas sodu, varēs to atgūt trīs gadu laikā, informēja Saeimas Preses dienestā par Saeimas Juridiskās komisijas konceptuāli atbalstītajām izmaiņām Administratīvo pārkāpumu kodeksā.

Valsts budžetā pārmaksāto vai nepareizi iemaksāto naudas soda summu varēs saņemt atpakaļ, vēršoties Valsts ieņēmumu dienestā (VID) ar attiecīgu iesniegumu. Savukārt, lai saņemtu atpakaļ pašvaldības budžetā ieskaitīto naudu, ar iesniegumu būs jāvēršas pašvaldībā, kas pieņēmusi lēmumu par naudas soda uzlikšanu.

Valsts budžetā nepareizi iemaksāto naudas soda summu varēs saņemt atpakaļ, ja iesniegums būs iesniegts trīs gadu laikā no dienas, kad maksājums atzīts par saņemtu valsts budžetā.

Patlaban normatīvie akti neregulē rīcību attiecībā un pārmaksātām vai nepareizi iemaksātām naudas summām, taču praksē soda naudas atmaksa pēc personas lūguma tiek veikta, skaidroja VID pārstāve.

Soda pārmaksa nereti veidojas gadījumos, kad persona sākotnēji samaksā naudas sodu, bet vēlāk to pārsūdz un tiesa prasību apmierina. Savukārt nepareiza soda nomaksa parasti saistīta ar naudas iemaksāšanu valsts budžeta nepareizajā kontā.

VID pārstāve norādīja, ka soda naudas atkarībā no pārkāpuma veida jāiemaksā 26 dažādos kontos, un deputāti pauda neizpratni, kādēļ nauda, kas galu galā nonāk vienkopus valsts budžetā, būtu ieskaitāma dažādos kontos, radot nevajadzīgus kļūdu riskus. Komisijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš aicināja atbildīgās izpildvaras amatpersonas nākamreiz, skatot likumprojektu otrajā lasījumā, pamatot šādas kārtības nepieciešamību, vēsta Saeimas Preses dienests.

Tāpat deputāti aicināja apsvērt, vai nav iespējams vienkāršot piedāvāto atmaksas kārību, atsakoties no iesnieguma nepieciešamības un pārmaksātās vai kļūdaini iemaksātās summas atmaksājot automātiski.

Par izmaiņām trīs lasījumos jābalso Saeimai.

BNS
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Melānija un Donalds guļ atsevišķās istabās? Trampu pārstāvji komentē skandalozos izteikumus 25
  • Grūti noticēt, ka tas ir musulmaņu Irānā... tā dzīvo bagātie Teherānas bērni. FOTO 18
  • Kaimiņus Liepājā satrauc, ka mājā skaļi kliedz bērns. Izrādās, puikas dzīve ir ļoti skarba 17