Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Kļūdaini samaksāto administratīvo sodu varēs atgūt triju gadu laikā

112
2016. gada 24. maijā 23:49 2016. gada 24. maijā 23:49
Personas, kuras pārmaksājušas vai nepareizi iemaksājušas naudas sodu, varēs to atgūt trīs gadu laikā, informēja Saeimas Preses dienestā par Saeimas Juridiskās komisijas konceptuāli atbalstītajām izmaiņām Administratīvo pārkāpumu kodeksā.

Valsts budžetā pārmaksāto vai nepareizi iemaksāto naudas soda summu varēs saņemt atpakaļ, vēršoties Valsts ieņēmumu dienestā (VID) ar attiecīgu iesniegumu. Savukārt, lai saņemtu atpakaļ pašvaldības budžetā ieskaitīto naudu, ar iesniegumu būs jāvēršas pašvaldībā, kas pieņēmusi lēmumu par naudas soda uzlikšanu.

Valsts budžetā nepareizi iemaksāto naudas soda summu varēs saņemt atpakaļ, ja iesniegums būs iesniegts trīs gadu laikā no dienas, kad maksājums atzīts par saņemtu valsts budžetā.

Patlaban normatīvie akti neregulē rīcību attiecībā un pārmaksātām vai nepareizi iemaksātām naudas summām, taču praksē soda naudas atmaksa pēc personas lūguma tiek veikta, skaidroja VID pārstāve.

Soda pārmaksa nereti veidojas gadījumos, kad persona sākotnēji samaksā naudas sodu, bet vēlāk to pārsūdz un tiesa prasību apmierina. Savukārt nepareiza soda nomaksa parasti saistīta ar naudas iemaksāšanu valsts budžeta nepareizajā kontā.

VID pārstāve norādīja, ka soda naudas atkarībā no pārkāpuma veida jāiemaksā 26 dažādos kontos, un deputāti pauda neizpratni, kādēļ nauda, kas galu galā nonāk vienkopus valsts budžetā, būtu ieskaitāma dažādos kontos, radot nevajadzīgus kļūdu riskus. Komisijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš aicināja atbildīgās izpildvaras amatpersonas nākamreiz, skatot likumprojektu otrajā lasījumā, pamatot šādas kārtības nepieciešamību, vēsta Saeimas Preses dienests.

Tāpat deputāti aicināja apsvērt, vai nav iespējams vienkāršot piedāvāto atmaksas kārību, atsakoties no iesnieguma nepieciešamības un pārmaksātās vai kļūdaini iemaksātās summas atmaksājot automātiski.

Par izmaiņām trīs lasījumos jābalso Saeimai.

BNS

Citi šobrīd lasa

Dejoja visi! Aktieri jandalē "Spēlmaņu nakts" ballītē 41
Skolā piekautais policists drīkstējis lietot šaujamieroci, taču to nav darījis 163
Par likumīgu autostāvvietas izmantošanu pie Mēbeļu nama Vladimiram izraksta sodu - 500 eiro 25
Pievienot komentāru