Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Korupcijā apsūdzētajam ārstam piesprieda 5400 eiro naudas sodu un liedza gadu nodarboties ar ārstniecību.

Neiroķirurgs Uģis Spinga pārsūdzējis bargo spriedumu par kukuļa prasīšanu 9

112
2016. gada 28. maijā 16:02 2016. gada 28. maijā 16:02
Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pērn piesprieda 15 mēnešalgu jeb 5400 eiro naudas sodu par materiālu vērtību prettiesisku pieprasīšanu un pieņemšanu apsūdzētajam neiroķirurgam.

Kā informēja tiesas preses pārstāve Oksana Hvostova, tāpat tiesa atņēma apsūdzētajam Uģim Spingam tiesības nodarboties ar ārstniecību uz vienu gadu.

Spriedumu gan apelācijas kārtībā pārsūdzēja apsūdzētā vīrieša aizstāvis, un tagad lieta atrodas Rīgas apgabaltiesā, kas to skatīs 5.jūlijā.

Spinga savu vainu viņam inkriminētajos noziegumos neatzina.

Apsūdzētajam neiroķirurgam apsūdzība celta pēc Krimināllikuma 326.2 panta 2.daļas - par materiālu vērtību prettiesisku pieņemšanu, ko pats vai ar starpnieku izdarījis valsts vai pašvaldības iestādes darbinieks. Tāpat viņam inkriminēts noziedzīgs nodarījums, kas paredzēts pēc KL 180.panta 1.daļas - par zādzību, krāpšanu vai piesavināšanos nelielā apmērā.

Prokurore savā debašu runā iepriekš uzsvēra, ka uzskata, ka apsūdzētā vaina ir pilnībā pierādīta. Valsts apsūdzības uzturētāja debašu runā atreferēja ārsta pacientes liecības, kura stāstīja, ka 2013.gada janvārī ambulatorā apmeklējuma laikā, kad viņš pacientei veicis manuālo terapiju, ārsts sācis izprasīt papildu samaksu, pamatojot, ka viņas veiktā samaksa kasē "netiekot ārstiem".

Jaunā sieviete stāstījusi, ka mājieni par personīgu samaksu ārstam bijuši jau iepriekš, bet 2013.gada janvāra sākumā šie mājieni kļuvuši nepārprotami. Meitenei nebija daudz naudas, līdz ar to viņa ārstam iedeva piecus latus (7,11 eiro), kurus ārsts "esot sācis uzstājīgi prasīt". Neiroķirurgs pacientei norādījis, ka arī citi pacienti maksājuši, līdz ar to pienācis viņas laiks. Tāpat viņš bija pacientei parādījis citus "labumus" - konjaku un daudzās konfektes.

Lietu, kurā korupcijā apsūdzēts kādas Rīgas pilsētas slimnīcas neiroķirurgs, Ģenerālprokuratūra tiesai nodeva 2014.gada janvāra beigās, prettiesiski pieņemtās naudas summas neatklājot.

Prokuratūra toreiz norādīja, ka apsūdzētais, būdams kādas Rīgas pilsētas slimnīcas neiroķirurgs, pacienta ambulatorā apmeklējuma laikā prettiesiski papildus poliklīnikas kasē veiktajai pacienta iemaksai par ārsta apmeklējumu pieprasīja un pieņēma no pacienta papildu samaksu par veiktajām procedūrām. Tāpat viņš, mantkārīgu nolūku vadīts, izdarīja krāpšanu nelielā apmērā, vairākkārt veicot nepatiesus ierakstus ambulatorajos pacienta talonos par it kā pacientam veiktām medicīniskajām manipulācijām, kuras tiek apmaksātas no valsts budžeta līdzekļiem un kuras viņš faktiski pacientam nebija veicis.

LETA/Foto: Shutterstock/Facebook

Citi šobrīd lasa

Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 27
Skolā Krievijā atrod tualeti, ko drīkst lietot tikai "izredzētie" bērni 24
Skatīt visus komentārus