Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pēc viņa teiktā, šodienas tiesas spriedums par morālā kaitējuma atlīdzības noteikšanu 100 000 eiro apmērā un tiesāšanās izdevumu segšanu apliecina, ka "mūsu valstī tiesību normu piemērošanas jautājumos saistībā ar apdrošināšanu ir daudz problēmu".

No apdrošinātāja piedzen 100 000 eiro par trolejbusa nobraukto sievu un meitiņu 32

112
2016. gada 2. jūnijā 11:19 2016. gada 2. jūnijā 11:19
Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien no apdrošinātāja "Gjensidige Baltic" piedzina 100 000 eiro morālā kaitējuma atlīdzību par labu Ansim Priedem par 2014.gadā Rīgā, Aleksandra Čaka ielā, avārijā zaudēto ģimeni - sievu un meitu.

Kā informēja prasītāja pārstāve, pilns sprieduma teksts būs pieejams 14.jūnijā.

Apdrošināšanas kompānijā "Gjensidige Baltic" norādīja, ka tiesas nolēmums apliecina, ka Latvijā nepieciešams sakārtot sistēmu, kādā satiksmes negadījumos cietušie saņem kompensācijas par morālo kaitējumu. "Tiesas spriedums Anša Priedes prasībā pret apdrošinātāju apliecina, ka izpratne par apdrošināšanas būtību un apdrošinātāju saistībām Latvijā "klibo" un nepieciešami būtiski uzlabojumi, kas apdrošināšanas atlīdzību izmaksas procesu precīzi definē un regulē," norādīja "Gjensidige Baltic" pārstāvji.

"Izvērtējot katru individuālo lietu un apdrošināšanas atlīdzības apmēru, vadāmies pēc valstī spēkā esošiem likumiem un Ministru kabineta noteikumiem, kuri apdrošinātājam - tāpat kā jebkurai cita personai Latvijā - ir saistoši. Apdrošināšanas atlīdzību jautājums satiksmes negadījumos cietušajiem vairākkārt aktualizēts arī Eiropas Savienības tiesā, kura ir izskaidrojusi, kā būtu jāinterpretē ar to saistītās direktīvas. Taču pašlaik Latvijā apdrošināšanas atlīdzības izmaksa uz līguma pamata tiek sajaukta ar kaitējuma kompensāciju civiltiesībās, kas ir jānodrošina kaitējuma nodarītajam, nevis apdrošinātājam. Apdrošinātājs nav kaitējumu nodarījusī persona un neatbild par deliktu, bet gan uzņemas saistības saskaņā ar līgumu," savu pozīciju skaidro "Gjensidige Baltic" vadītājs Latvijā Aleksandrs Rjabovs.

Pēc viņa teiktā, šodienas tiesas spriedums par morālā kaitējuma atlīdzības noteikšanu 100 000 eiro apmērā un tiesāšanās izdevumu segšanu apliecina, ka "mūsu valstī tiesību normu piemērošanas jautājumos saistībā ar apdrošināšanu ir daudz problēmu". Pēc iepazīšanās ar pilnu tiesas spriedumu un tiesas apsvērumiem kompānija izvērtēs tālāko rīcību.

Apdrošināšanas kompānija vīrietim par viņa sievas un bērna nobraukšanu ar trolejbusu izmaksājusi likumā noteikto apdrošināšanas atlīdzību par nemateriālajiem zaudējumiem, tāpat kompānija sedza arī materiālos zaudējumus - bēru izdevumus.

2014.gadā maija beigās Rīgā, Aleksandra Čaka ielā, trolejbuss, kuru vadīja 1954.gadā dzimusi sieviete, uz gājēju pārejas notrieca 1982.gadā dzimušu sievieti un viņas 2009.gadā dzimušo meitu.

Apdrošināšanas kompānija "Gjensidige Baltic", pie kuras pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" apdrošina gan materiālos, gan morālos zaudējumus, vīrietim par viņa sievas un bērna nobraukšanu ar trolejbusu izmaksājusi kopumā 300 eiro lielu kompensāciju, iepriekš vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga". Apdrošinātājs sākotnēji lūdzis cietušajam iesniegt notiesājošu spēkā stājušos spriedumu, ar kuru būtu atzīts, ka negadījumā vainīga "Rīgas satiksmes" darbiniece, tomēr vēlāk kompānija nolēmusi segt bēru izdevumus un par sāpēm un garīgajām ciešanām atraitnim izmaksājusi morālā kaitējuma kompensāciju. "150 eiro par katru cilvēku. Tāda ir morālā kompensācija," raidījumam pastāstīja cietušais.

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā tiek iztiesāta krimināllieta, kurā trolejbusa vadītāja apsūdzēta par mātes un meitas sabraukšanu Aleksandra Čaka ielā 2014.gada maijā. Lietu vērtē tiesnese Ināra Janēviča.

2014.gadā maija beigās Rīgā, Aleksandra Čaka ielā, trolejbuss, kuru vadīja 1954.gadā dzimusi sieviete, uz gājēju pārejas notrieca 1982.gadā dzimušu sievieti un viņas 2009.gadā dzimušo meitu. Bērns no gūtajām traumām notikuma vietā mira, bet māte ar smagām traumām tika nogādāta slimnīcā, tomēr arī viņa vēlāk nomira.

Prokuratūras apsūdzībā teikts, ka trolejbusa vadītāja, tuvojoties regulējamai gājēju pārejai, nepievērsa pietiekamu uzmanību apkārtnei, brauca ar ātrumu, kas negarantēja kustības drošību konkrētajā situācijā, savlaicīgi neieraudzīja, ka luksoforā deg sarkanais signāls, un neapturēja trolejbusu pirms luksofora.

Kompensācija par bojāgājušo 150 eiro (TV3 „Nekā personīga”)

LETA/Foto: Rojs Maizītis

Citi šobrīd lasa

Fotoreportāža: kā tapa un cik izmaksāja Latvijas valsts svētku salūts? 22
Izmeklētājiem jaunumi zviedru žurnālistes Kimas Vallas slepkavības lietā 3
Robežsargi atvainojas Rīgas lidostas pasažieriem par vakar notikušo 4
Skatīt visus komentārus