Rīgā notiks seminārs par inovatīviem risinājumiem siltumapgādes optimizācijai 2

Ziņas
2016. gada 3. jūnijā 14:25
Ceturtdien, 9.jūnijā, Rīgas domes (Rātslaukums 1) sēžu zālē ES starptautiskā projekta „INFINITE Solutions” ietvaros notiks seminārs „Inovatīvi risinājumi siltumapgādes optimizācijai pašvaldībās”. Seminārs sāksies plkst.10.00, bet reģistrācija no plkst. 9.00. Semināru atklās Rīgas pašvaldības aģentūras „Rīgas enerģētikas aģentūra” (REA) direktors Timurs Safiuļins.

Šajā seminārā tiks apskatīta valsts viedās specializācijas jomas - „Viedā enerģētika” - realizācija dzīvē. Minētā viedā specializācija, ko definējusi Izglītības un zinātnes ministrija, paredz ciešu industrijas, specializēto pārvaldes struktūru un zinātnes pārstāvju sadarbību inovāciju izstrādes un ieviešanas straujākai veicināšanai. Seminārā varēs uzzināt par Latvijas energouzņēmumu, REA, Fizikālās enerģētikas institūta un Cietvielu fizikas institūta sadarbību, risinot patlaban aktuālu tēmu – siltumapgādes optimizāciju pašvaldībās jaunās ES energoefektivitātes un atjaunojamo energoresursu izmantošanas stratēģijas ieviešanai.

Seminārā tiks atvērta arī Fizikālās enerģētikas institūta vadībā sadarbībā ar minētajām organizācijām un Rīgas Tehnisko universitāti izstrādātā jaunā grāmata „Siltumapgādes optimizācija. Problēmas un risinājumi pašvaldību administratīvajās teritorijās”, kuras autori ir Maija Rubīna un Aivars Cers. Grāmata sniedz ieskatu par jau notikušajām un plānotajām izmaiņām siltumapgādē, ieviešot inovatīvas un viedas tehnoloģijas, kas ievērojami paaugstina energoefektivitāti un ļauj aktīvi risināt vienu no galvenajām ar enerģētiku saistītajām problēmām – siltumnīcefektu izraisošo gāzu samazināšanu globālo klimata pārmaiņu novēršanai. Grāmata vērš uzmanību arī uz enerģētikas risinājumu ilgtspējību, nenoplicinot energoresursus un saglabājot to izmantošanas iespējas arī nākamajām paaudzēm. Tāpat tajā uzsvērts, ka mainīgajā ģeopolitiskajā situācijā jāpievērš lielāka uzmanība energoapgādes drošumam.

Grāmata paredzēta plašam interesentu lokam, tostarp koledžu un augstskolu studentiem, zinātniekiem, likumdevējiem un pašvaldību deputātiem, valsts un pašvaldību pārvaldes struktūru darbiniekiem, enerģētikas jomas speciālistiem un darbiniekiem, daudzdzīvokļu namu apsaimniekotājiem, dzīvojamo un sabiedrisko ēku energopārvaldniekiem, kā arī iedzīvotājiem ar siltumapgādi saistīto jautājumu izzināšanā un risināšanā. Semināra norises vietā būs iespējams jauno grāmatu iegādāties.

Pieteikšanās semināram ir līdz 7. jūnijam pa e-pastu: rea@riga.lv vai zvanot uz tālr.: 67012444; 26435501 Ingrīdai Nokalnai.

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Karlīna Timofejeva / Foto: Edijs Pālens/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Vai Mārtiņa Rītiņa vistas dzīvo labāk par vidējo latvieti? Pārliecinies pats 13
  • Traģisku stāstu Rīgā kļūst arvien vairāk: cilvēkus met ārā no pašu dzīvokļiem 46
  • Kijevā nošauts bijušais Krievijas Valsts domes deputāts Voroņenkovs 3