Mediķi norāda, ka negadījumu skaits pēdējās dienās ir pieaudzis.

Sākoties vasaras brīvlaikam, daudz traumas guvuši bērni 2

Ziņas
2016. gada 4. jūnijā 13:43
Turpinoties vasaras brīvlaika pirmajām dienām, piektdien daudz traumas guvuši bērni.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola pastāstīja, ka kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD saņēmis 1214 izsaukumu, no kuriem 279 bija saistīti ar dažāda veida traumām. Mediķi norāda, ka negadījumu skaits pēdējās dienās ir pieaudzis.

Divos gadījumos piektdien bērnus sakodis suns. Kāda trīs gadus vecus meitene spēlējusies ar ģimenes suni, kurš spēles laikā meitenei iekodis sejā, vaigu rajonā. Savukārt Latgalē astoņus gadus vecai meitenei svešs suns iekodis rokā.

Ar sadzīves ķīmiju savukārt saindējies divus gadus vecs bērns, kurš pārkodis veļas kapsulu un, acīmredzot, indīgo šķīdumu arī norijis.

Latgalē pusotru gadu vecs bērns bija pakāpies uz krēsla, lai piekļūtu logam, un izkritis no otrā stāva. Bērns nokritis uz betona pamatnes un guvis galvas, sejas un vēdera traumas.

Mediķi atgādina, - lai nepieļautu bērnu izkrišanu pa logu, nedrīkst pieļaut, ka atvērta loga tuvumā atrodas mēbeles. Tāpat ieteikts nemācīt bērnam pakāpties, lai kādam tuviniekam pamātu pa logu ar roku. Vislabāk esot telpas vēdināt, kad bērns ir izgājis pastaigāties. Mediķi atgādina, ka šādos negadījumos traumas ir ļoti smagas.

Pastaigājoties negaisa laikā, zibens spērienu Latgalē saņēmis kāds 20 gadus vecs jaunietis.

Jaunieti pastaigas laikā traumējis zibens, un viņš zaudējis samaņu. Pēc kāda laika viņš atguvies un pats spējis aiziet mājās, kur viņam sākušies krampji un bezsamaņa. Par zibens spērienu liecina arī jaunieša kabatā atrastais sadegušais telefons.

Ar vidēji smagām traumām jaunietis nogādāts Rēzeknes slimnīcā.

BNS/ Foto: Shutterstock
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Latvietim Andrejam Īrijā piespriež mūža ieslodzījumu. Cietumā sēž arī viņa brālis 51
  • Latviete un viņas dēliņš Īrijā kļūst par baisa nozieguma upuriem. Policisti sparīgi meklē pavedienus 14
  • Kādā viensētā atrod mirušu bezvēsts pazudušo Māri, kuru meklēja 4 mēnešus 9