Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Sociālajos tīklos publiskotajās fotogrāfijās redzams, ka plakātā angļu valodā rakstīts "NATO you are killers. Yankee go home!".

Daugavpils ceļmalā novākts pret NATO vērsts plakāts 49

Sabiedrība
2016. gada 6. jūnijā 14:29 2016. gada 6. jūnijā 14:29
Daugavpilī šorīt pirms ASV 2.kavalērijas pulka mācību marša "Dragoon Ride II" pirmo tehnikas vienību ierašanās ceļmalā bija izvietots pret NATO vērsts plakāts.

Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā apstiprināja, ka uz vides reklāmas stenda nesakcionēti izvietotais un ar Daugavpils pašvaldību nesaskaņotais plakāts tika novākts, vēl pirms Daugavpilī ieradās pirmās tehnikas vienības. Plakātu noņēma bruņoto spēku pārstāvji kopā ar Valsts policijas pārstāvjiem.

Sociālajos tīklos publiskotajās fotogrāfijās redzams, ka plakātā angļu valodā rakstīts "NATO you are killers. Yankee go home!".

Jau ziņots, ka no šodienas līdz 9.jūnijam Latgali un Vidzemi šķērsos ASV 2.kavalērijas pulka mācību marša "Dragoon Ride II" pirmās 200 tehnikas vienības.

Latviju šķērsos kājnieku kaujas mašīnas "Stryker", militārās apvidus automašīnas un smagās automašīnas, kas dosies uz Tapu Igaunijā, lai piedalītos starptautiskajās mācībās "Saber Strike 2016". Mācību marša laikā iedzīvotājiem būs iespēja apskatīt ASV un Latvijas militāro tehniku.

Šodien plkst.12 Daugavpilī, Vienības laukumā, norisināsies mācību marša "Dragoon Ride II" viesu un mediju diena.

Mācību maršs dosies uz Igauniju divos dažādos maršrutos, katrā pārvietojoties 200 tehnikas vienībām, tai skaitā kājnieku kaujas mašīnām "Stryker", kas veiks vairāk nekā 2400 kilometru, šķērsojot sešas valstis - Vāciju, Čehiju, Poliju, Lietuvu, Latviju un Igauniju. "Dragoon Ride II" mērķis ir pārbaudīt sabiedroto spējas ātri pārvietoties alianses teritorijā un uzlabot starptautisko sadarbību.

"Dragoon Ride II" laikā no 6. līdz 8.jūnijam norisināsies Latvijā izvietotās NATO spēku integrācijas vienības darbības izvērtēšana. Latvija kā uzņemošā valsts sadarbībā ar NATO pārstāvjiem izvērtēs vienības līdzšinējo darbību un gatavību īstenot tai dotos uzdevumus. Vienības pamatuzdevums ir veicināt ātru un koordinētu alianses paaugstinātas gatavības spēku izvēršanu Latvijā.

Plānots, ka no šā gada 8.līdz 9.jūlijam Varšavā notiekošajā NATO samitā valstu vadītāji paziņos par visu sešu Eiropas austrumos izvietoto NATO spēku integrācijas vienību pilnu operacionālo spēju sasniegšanu.

 

 

LETA/Foto: Twitter:@lnt_lv, Reuters/Scanpix/LETA, EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Skarbā romantika Abavas pakalnos. Ciemos pie Latvijas lielākajiem vīndariem Mārtiņa un Lienes Barkāniem
Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Ziemas olimpiskajās spēlēs pirmo reizi startēs Nigērija. Tās būs šīs daudzpusīgās meitenes 3
Skatīt visus komentārus