Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Protests pret Zapašniju cirku 2015. gadā.

Pie Arēnas Rīga protestēs pret brāļu Zapašniju dzīvnieku cirku 7

Sabiedrība
2016. gada 8. jūnijā 15:38 2016. gada 8. jūnijā 15:38
Iestājoties pret dzīvnieku izmantošanu cirkā, svētdien, 12. jūnijā, plkst. 15.00-18.00 pie Arēnas Rīga notiks protesta akcija pret brāļu Zapašniju cirka izrādēm, kurās tiek izmantoti Āfrikas lauvas, baltie un Usūrijas tīģeri.

“Dzīvieki ir pelnījuši cieņpilnu attieksmi un pilnvērtīgu dzīvi, – to mūsdienās atzīst arvien vairāk cilvēku,” norāda biedrības “Dzīvnieku brīvība” valdes locekle Katrīna Krīgere. “Cirka nedabiskā vide, šaurie, nepiemērotie krātiņi, transportēšana, nežēlīgā dresūra un stress padara dzīvnieku dzīvi cirkā ciešanu pilnu. Turklāt mūsdienās ir plaši pieejamas visdažādākās izklaides formas, kas nav saistītas ar dzīvnieku ciešanām.”

Ņemot vērā zinātnieku un veterinārārstu atzinumus par nenovēršamām dzīvnieku labturības problēmām cirkos, daudzās Eiropas valstīs savvaļas sugu dzīvnieku izmantošana cirkos jau ir aizliegta. Pēdējos gados jautājums par savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanas aizliegumu cirkos ir aktualizējies arī Latvijas kaimiņvalstīs – Igaunijā, Lietuvā un Polijā.

Pēc daudzskaitlīgiem organizācijas “Dzīvnieku brīvība” rīkotajiem protestiem pret dzīvnieku cirku, Latvijas Pārtikas un veterinārais dienests 2015. gada nogalē atbalstīja Eiropas Veterinārārstu federācijas aicinājumu aizliegt savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanu ceļojošos cirkos. Zemkopības ministrija darba grupā ar dzīvnieku aizsardzības organizācijam un atbildīgajām valsts iestādēm jau ir izstrādājusi likumprojektu, kas drīzumā tiks skatīts Saeimā.

Regīna Zommere/Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Fotoreportāža: kā tapa un cik izmaksāja Latvijas valsts svētku salūts? 12
Lidojums ar vintedža piesitienu: tā izskatās vienā no interesantākajiem Rīgas dzīvokļiem 14
Vienas dienas laikā Valteram Frīdenbergam saziedo 85 tūkstošus eiro
Skatīt visus komentārus