Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Izstāde “Nemūžamnepiedošanas ekspresis” ir apskatāma MVT Vasaras mājā, Kalnciema ielā 36/38 līdz 26. jūnijam.

Mākslinieka Miķeļa Fišera autorvakars un radošās darbnīcas bērniem MVT Vasaras mājā

Kultūra
2016. gada 14. jūnijā 13:57 2016. gada 14. jūnijā 13:57
Ceturtdien, 16. jūnijā plkst. 18:00 MVT Vasaras mājā notiks Miķeļa Fišera autorvakars, kurā viesi tiks iepazīstināti ar videoinstalācijas “Nemūžamnepiedošanas ekspresis” koncepciju un tapšanas gaitu, kā arī varēs uzdot savus jautājumus.

Par jauno darbu pats mākslinieks saka: “tie, kas pazīst Blumberga daiļradi, tur vienu pēc otra atradīs citātus, tomēr nevis tiešus, bet jēdzieniskus. Darbā “Nemūžamnepiedošanas ekspresis” es gribu runāt par budismu un karmu, par pārdzimšanu. Viens no karmiskajiem principiem ir, ka dzīve mūs atgriež atpakaļ tajās pašās situācijās, kamēr mēs tās neatrisinām.’’

Videoinstalācija “Nemūžam nepiedošanas ekspresis” tikai veidota fonda “Mākslai vajag telpu” projektam #Blumbergs. Bezgalība un tajā būtiska loma ir Ilmāra Blumberga gleznu ciklam Visu laiku snieg. Starp Blumberga un  Fišera mākslu var atrast vairākus saskares punktus: abus vieno izsmalcināta attieksme pret detaļām un pārsteidzoši inscenējumi satura izklāstā, abi savā attieksmē pret mākslu sakausē smagnējo ģēnija paradigmu un vieglo mūslaiku apropriācijas diskursu, visbeidzot - abi mākslinieki piešķir lielu nozīmi autora spējai uzlādēt mākslas darbu ar unikālu, darba uztverei svarīgu enerģiju.

Miķelis Fišers savu māksliniecisko darbību sācis 90. gadu vidū, 2015. gadā saņēmis Purvīša balvu, taču 2017. gadā pārstāvēs Latviju Venēcijas mākslas biennālē. Mākslinieks darbos izmanto konceptuālu pieeju, tādējādi vienlaicīgi paplašinot tehnikas apvāršņus un neradot robežas saturiskai daudzveidībai. Fišers savos darbos nebaidās sastatīt aizlaicīgo un moderno, tradicionālo un marginālo, alternatīvo un vispārpieņemto.

Tāpat, 18.jūnijā un turpmāk – katru sestdienu, no plkst. 11:00 – 14:00 aicinām piedalīties radošajās darbnīcās visai ģimenei, kurās ikviens aicināts veidot savu mākslas darbu, iedvesmu smeļoties Vasaras mājas izstādes ekspozīcijā.

“Kur apstāsies vilciens?” Kāpēc vilcieni tā steidzas? Kas brauc ātrvilcienā, kādas tam ir pieturas un kurp gan tas ved ceļotājus? Uz šiem jautājumiem bērni atbildēs, ilustrējot latviešu dzejnieku Dagnijas Dreikas, Vizmas Belševicas, Leona Brieža, Ineses Zanderes, Jāņa Baltvilka, krievu dzejnieka Jakova Akima un zviedru dzejnieka Bū Karpelāna dzejoļus. Grāmatiņas tiks veidotas kolāžu tehnikā, griežot vecus attēlus, veidojot vilcienus un ainavas. Darbnīcu vada Ūna Laukmane.

Izstāde “Nemūžamnepiedošanas ekspresis” ir apskatāma MVT Vasaras mājā, Kalnciema ielā 36/38 līdz 26. jūnijam.

Izstādes darba laiks: P,O,T,P – 12:00 – 20:00 / C – 12:00 – 22:00 / S – 10:00 – 20:00 /

Sv – 10:00 – 18:00. Radošās darbnīcas bērniem norisinās katru sestdienu (izņemot 25.06.) no plkst.11:00 – 14:00.

Informējam, ka 23.-25.06. MVT Vasaras māja apmeklētājiem būs slēgta. Izstādes noslēguma dienā, 26.06. gaidīsim ciemos no plkst. 10:00 – 18:00!

Ieeja visos pasākumos ir bez maksas.

Izstādes kuratore:

Inga Šteimane

Izstādi organizē: Fonds Mākslai vajag telpu


Karlīna Timofejeva / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Atrasta teju mēnesi pazudusī pusaudze Nora 23
Pie Dubultu stacijas uz gājēju pārejas notriec bērnu. Cietušais smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā 34
Britu zinātnieki atklājuši, kāds alkohols jālieto, lai tu sajustos pievilcīgs 3
Pievienot komentāru