Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Filipss: "Tiem latviešiem, kuri ir nelaimīgi par manu atgriešanos, es teikšu: jūs esat ES, jūs neko nekontrolējat. Es nākšu un iešu, kad labpatiks."

"Es nākšu un iešu, kad labpatiks," Kremļa provokators Griša atgriezies Latvijā. VIDEO 63

112
2016. gada 15. jūnijā 12:47 2016. gada 15. jūnijā 12:47
Pēc 16.marta pasākumiem Latvijas "melnajā sarakstā" iekļautais nu no šīs valsts izraidītais Kremļa propagandists Greiems Filipss interneta sociālajos tīklos ziņo, ka ir atgriezies Latvijā.

"Latvija atrodas Eiropas Savienībā (ES), robežkontroles nav. Es vienkārši atgriezos," tviterī raksta Filipss, piebilstot, ka Latvijā gatavos "reportāžu" par to, vai šeit ir vārda brīvība. No pārējiem viņa paziņojumiem jaušams, ka šī "reportāža" varētu būt saistīta ar Lielbritānijā gaidāmo referendumu par izstāšanos no ES.

"Tiem latviešiem, kuri ir nelaimīgi par manu atgriešanos, es teikšu: jūs esat ES, jūs neko nekontrolējat. Es nākšu un iešu, kad labpatiks," savā "Facebook" profilā raksta Filipss.

Kādā citā ierakstā Kremļa propagandists atvainojas Latvijas tautai saistībā ar 16.marta notikumiem, skaidrojot, ka viņš toreiz negribēja sarīkot skandālu un nevēlējās, lai izskatītos, ka "visa Latvija ir fašisti". Filipss piebilst, ka viņam esot "lieliskas attiecības ar vairumu latviešu".

Kā ziņots, 16.martā Rīgā notikušajā leģionāru piemiņas pasākumu laikā Filipss tika aizturēts par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas darbinieka prasībām. Tās pašas dienas vēlā vakarā Filipss tika iekļauts Latvijas "melnajā sarakstā" un izraidīts no Latvijas uz Krieviju.

16.martā Rīgā notikušajā leģionāru piemiņas pasākumu laikā Filipss tika aizturēts par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas darbinieka prasībām. Tās pašas dienas vēlā vakarā Filipss tika iekļauts Latvijas "melnajā sarakstā" un izraidīts no Latvijas uz Krieviju.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) toreiz skaidroja, ka Filipss ir ES valsts pilsonis, tāpēc aizliegums attiecas tikai uz iebraukšanu Latvijā turpmākos trīs gadus. Ņemot vērā, ka Filipss Latvijā bija ieradies ar savu automašīnu, viņu nebija iespējams izraidīt tieši uz Lielbritāniju, tāpēc nolemts, ka Filipss var atstāt Latviju, dodoties uz Krieviju, kura piekritusi viņu uzņemt.

Lēmumu iekļaut Filipsu Latvijai nevēlamo personu sarakstā pieņēmis iekšlietu ministrs, un tas esot balstīts uz Drošības policijas atzinumu, līdz ar to šis lēmums nav politisks, bet tas ir kā administratīvs akts, martā skaidroja Kozlovskis.

Vēl šonedēļ sociālo tīklu lietotāju uzmanības lokā nonāca kāda Filipsa "reportāža" no Francijā notiekošā Eiropas čempionāta futbolā, kurā viņš uzdeva provokatīvus un aizskarošus jautājumus Ukrainas izlases līdzjutējiem.

Filipss Daugavpilī taujā par vārda brīvību Latvijā - video:

Filipss Francijā provocē Ukrainas futbola izlases līdzjutējus - video:


LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no video

Citi šobrīd lasa

Atrasta teju mēnesi pazudusī pusaudze Nora 22
Pie Dubultu stacijas uz gājēju pārejas notriec bērnu. Cietušais smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā 27
Britu zinātnieki atklājuši, kāds alkohols jālieto, lai tu sajustos pievilcīgs 2
Skatīt visus komentārus