Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Saeima veselības ministra amatā apstiprina Andu Čakšu.

Tikai 3 deputāti pret Andas Čakšas iecelšanu veselības ministra amatā 32

Politika
2016. gada 16. jūnijā 10:02 2016. gada 16. jūnijā 10:02
Saeima šodien veselības ministra amatā apstiprināja līdzšinējo Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas vadītāju Andu Čakšu.

Par Čakšas apstiprināšanu veselības ministra amatā balsoja 78 deputāti, pret bija trīs parlamentārieši, bet atturējās četri.

Čakšu šim amatam izvirzīja Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) pēc līdzšinējā ministra Gunta Belēviča demisijas.

Kandidējot uz amatu, Čakša pauda, ka apstiprināšanas gadījumā plāno pievērst īpašu uzmanību onkoloģijas pacientiem, kā arī mātes un bērna veselībai. Viņa iepriekš sacīja, ka prioritātes veselības nozarē ir definētas valdības rīcības plānā.

Vaicāta par veselības sistēmas jaunā finansēšanas modeļa sagatavošanas termiņa ievērošanu, Čakša norādīja, ka būs lietas, kuru ieviešanas termiņš būs jāpārskata.

Taujāta par lietām, kas tiks darītas citādi, nekā tās veica bijušais veselības ministrs Guntis Belēvičs, Čakša atbildēja, ka plāno aicināt "pie viena galda visu nozari", lai diskutētu par problēmām un ļoti skaidri komunicētu par apspriežamiem jautājumiem.

Čakša 1999.gadā absolvējusi Latvijas Medicīnas akadēmiju, iegūstot ārsta izglītību, 2002.gadā ieguvusi specializāciju pediatrijā un 2007.gadā absolvējusi Rīgas Starptautisko ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolu, iegūstot maģistra grādu biznesa vadībā.

No 2011.gada Čakša ir Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja.

2014.gada februārī Čakša tika iecelta par Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes locekli un šos pienākumus pildīja vienlaikus ar Bērnu slimnīcas vadīšanu. Tomēr 2015.gada decembrī viņa no Stradiņa slimnīcas valdes atkāpās, skaidrojot, ka vēlas lielāku uzmanību pievērst Bērnu slimnīcā veicamajiem darbiem.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka Čakša strādāja arī kā psihoterapeite Dr.Ģīļa Plastikas ķirurģijas klīnikā. Viņa darbojas arī Rīgas Stradiņa universitātes Padomnieku konventā.

Čakša amatpersonas deklarācijā par iepriekšējo gadu deklarējusi 124 157 eiro lielas parādsaistības, kas ir par 3854 eiro vairāk, nekā viņa bija deklarējusi 2014.gadā. Bērnu slimnīcas vadītāja arī deklarējusi 47 588 eiro lielus bezskaidrās naudas uzkrājumus, kā arī 5000 eiro viņa uzkrājusi skaidrā naudā. Viņa arī izsniegusi 52 646 eiro lielus aizdevumus.

Savukārt par darbu Bērnu un Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdēs viņa pērn saņēmusi 103 166 eiro. Par darbu Bērnu slimnīcā Čakša saņēmusi 55 276 eiro, kas ir par 6399 eiro vairāk nekā pirms gada. Savukārt Stradiņa slimnīcas valdē viņa pērn nopelnījusi 47 890 eiro, kas ir par 10 178 eiro vairāk nekā 2014.gadā. Tāpat viņa deklarējusi 20 000 eiro lielus ieņēmumus no īpašuma pārdošanas.

Čakša savā deklarācijā norādījusi, ka pērn viņas valdījumā nonākusi 2015.gada izlaiduma automašīna "Subaru WRX". Savukārt 2014.gada deklarācijā redzams, ka viņas valdījumā šajā gadā nonāca 2014.gada izlaiduma "Lexus CT 200H". Viņai pieder zeme un māja Siguldā, kā arī zeme Rīgā, kas ir kopīpašumā.

Bērnu slimnīcas vadītāja arī deklarējusi, ka pērn veikusi pirkumu līzingā 28 000 eiro apmērā.

Kā ziņots, Belēvičs pagājušajā nedēļā atkāpās no amata pēc skandāla saistībā ar ķirurģisku manipulāciju veikšanu Latvijas Onkoloģijas centrā, apejot oficiālo pacientu reģistrācijas kārtību. Tāpat Belēvičs paziņoja par izstāšanos no Latvijas Zaļās partijas un nolēma nolikt Saeimas deputāta mandātu.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

FOTOREPORTĀŽA. Filmas “Nameja gredzens” galvenie varoņi ballītē nobauda latviešu alu 5
Par haskiju turēšanu mēslos, mitrumā un trūkumā atbildīgajiem 800 eiro sods 9
"Labāk pusstundu vēlāk mājās, nekā stundu ātrāk morgā..." Policisti asi izsakās par vakardienas notikumiem uz ceļiem 14
Skatīt visus komentārus