Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Šadurskis skaidroja, ka valdībā šo jautājumu būtu jāskata 5.jūlijā, pirms tam to izskatot arī Ministru kabineta komitejā.

Koalīcija piekrīt virzīt Šadurska pedagogu algu reformu izskatīšanai valdībā 4

Politika
2016. gada 20. jūnijā 18:12 2016. gada 20. jūnijā 18:12
Koalīcijas padome šodien piekrita izskatīšanai valdībā virzīt pedagogu atalgojuma modeļa plānu.

Kā šodien pēc koalīcijas padomes sēdes sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), koalīcija vienojās pedagogu atalgojuma reformas modeli virzīt tālāk izskatīšanai Ministru kabinetā.

"Vienojāmies, ka [izglītības un zinātnes ministra Kārļa] Šadurska (V) projekts iet Ministru kabineta apritē uz priekšu," apstiprināja Kučinskis.

Viņš norādīja, ka Finanšu ministrija papildu 4,5 miljonu eiro pielikumu jau iezīmētajiem 27 miljoniem eiro neatbalsta, līdz ar to līdzekļi droši vien tiks meklēti iekšienē.

Vēl pagājušajā nedēļā tika norādīts, ka papildus budžetā jau iezīmētajiem 27 miljoniem eiro būtu jāatrod vēl seši miljoni eiro, tomēr, kā skaidroja Kučinskis, 1,5 miljoni eiro esot atrasti Izglītības un zinātnes ministrijas rezervēs.

"Ja gadījumā šī reforma izmaksā 31,5 miljonus, tad es vēlētos no koalīcijas partijām saņemt skaidru apstiprinājumu kopējā izpratnē, ka vairāk arī līdzekļu faktiski nākamā gada budžetā būs ļoti grūti atrast. Es kā premjers vēlētos vismaz drošības sajūtu un izpratni par to, ka visas partijas ir vienojušās, ka šī ir prioritāte un, iespējams, citas lietas būs uz nākamo gadu jāatliek," sacīja premjerministrs.

Ministru prezidents piekrīt Šadurskim, ka ar pedagogu atalgojuma reformas jautājumu vairs nedrīkst vilcināties.

"Protams, šajās nedēļās vēl būs sarunas ar pašvaldībām, bet apmēram jūlijā punkts Ministru kabinetam ir jāpieliek, par to esam vienojušies," sacīja Kučinskis.

Šadurskis skaidroja, ka valdībā šis jautājums būtu jāskata 5.jūlijā, pirms tam to izskatot arī Ministru kabineta komitejā.

Partijas "Vienotība" priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns pēc koalīcijas sēdes sacīja, ka esot pilnīgi skaidrs, ka patlaban nonākts līdz stadijai, kad "aptuveni kompromisi ir panākti visos jautājumos".

"Šobrīd vilcināt šo jautājumu tālāk vai atvērt kādus jautājumus ir ļoti neproduktīvi, un tas varētu apdraudēt šīs reformas ieviešanu. Līdz ar to šodien panācām vienošanos, ka mēs virzāmies tālāk - tiek gatavoti Ministru kabineta noteikumi no IZM puses," sacīja Smiltēns.

Viņš pauda cerību par "koalīcijas partneru saprātīgu attieksmi" pret šo jautājumu, jo "vienreiz tam jāpieliek punkts un jāvirzās tālāk".

Pagaidām reformas īstenošanai pietrūkst vēl 4,5 miljonu eiro. Smiltēns sacīja, ka IZM reformas īstenošanai jau ir atrasti 16 miljoni eiro un Šadurskis mēģina "vēl vairākos avotos meklēt".

Smiltēns cer, ka, liekot galdā izstrādātos Ministru kabineta noteikumus, būs iespējams atrast pagaidām trūkstošo finansējumu.

Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK politiķis Einārs Cilinskis pauda cerību, ka tiks rasts risinājums pedagogu reformas ieviešanai. Taču tas, kur ņemt trūkstošos 4,5 miljonus eiro, ir komplekss jautājums, norādīja politiķis, vēršot uzmanību, ka iepriekšējā Saeimas sēdē tika noraidīts priekšlikums prasīt maksu par termiņuzturēšanās atļauju pagarināšanu, kas ienestu piecu miljonu eiro ienākumus. Viņš norādīja, ka pastāv arī citi papildu ienākumu avoti.

LETA/Foto: Zane Bitere/LETA

Citi šobrīd lasa

Rīdzinieks Deniss nopircis dzīvokli, kas trīc no trolejbusiem. Neko darīt īsti nevar 11
Bērniem NAV jāpiesaka mazie brāļi vai māsas. Psihoterapeite: "Neuzkraujiet vecākajiem bērniem savus pienākumus!" 3
Pārsteidzoši uz futbola Pasaules kausu tikušajai Peru draud diskvalifikācija no sacensībām
Skatīt visus komentārus