Valsts robežsardze notvērusi nepilngadīgus vjetnamiešus, kas nedēļas nogalē izbēguši no aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centra Daugavpilī.

Robežsargi notvēruši Daugavpilī izbēgušus vjetnamiešus 5

112
2016. gada 22. jūnijā 18:33 2016. gada 22. jūnijā 18:33
Valsts robežsardze notvērusi nepilngadīgus vjetnamiešus, kas nedēļas nogalē izbēguši no aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centra Daugavpilī, sacīja Valsts robežsardzes pārstāve Jevgēnija Pozņaka.

Robežsardze neatklāja ne to, cik daudz vjetnamiešu izbēdzis, ne to, kā viņiem izdevies aizbēgt un kā viņi notverti, vien norādīja, ka vjetnamiešu izbēgšana nevienam nekādu apdraudējumu neesot radījusi.

Savukārt policija par notikušo plašāku informāciju nesniedza, norādot, ka tā ir robežsardzes lieta.

Aizvadītajās brīvdienās par nelikumīgu Latvijas valsts robežas šķērsošanu aizturētas trīs robežpārkāpēju grupas, kurās bija 38 Vjetnamas pilsoņi un seši pārvadātāji, Krievijas pilsoņi.

Kopš gada sākuma par valsts "zaļās" robežas nelikumīgu šķērsošanu jau aizturēti 187 trešo valstu piederīgie, tostarp 128 Vjetnamas pilsoņi un 30 pārvadātāji.

Savukārt 2015.gadā tika aizturēti 463 trešo valstu piederīgie, tostarp 309 Vjetnamas pilsoņi un 87 pārvadātāji.

Gan šie pēdējās nedēļas notikumi uz Latvijas ārējās robežas, gan informācija no kaimiņvalstu robežsargiem liecina par to, ka uz robežām turpina pieaugt nelikumīgās migrācijas spiediens.

Daugavpils pārvaldes Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā (AĀIC) ir paredzētas 84 vietas. Robežsardze pērn vienojās ar Valsts policiju, ka Daugavpils policijas iecirknī vēl papildus var rēķināties ar divdesmit vietām, kurās iespējams izmitināt aizturētos ārzemniekus.

BNS/Foto: Valsts robežsardze

Citi šobrīd lasa

Pie Latvijas robežas trako prātu izkūkojuši igauņi 12
Briti paguruši no poļu, lietuviešu un latviešu iebraucējiem - uzurpēts bizness, zemas prasības, slepkavības 112
NMPD direktore atklāj biedējošu patiesību, kāpēc cilvēki tik bieži zvana "ātrajiem" 52
Skatīt visus komentārus