Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Sākotnēji tika plānots, ka Vējonis darbu Rīgas pilī sāks jau šī gada pavasarī.

Prezidents jau jūlijā sākšot pārvākties uz Rīgas pili. FOTO 11

Sabiedrība
2016. gada 26. jūnijā 15:55 2016. gada 26. jūnijā 15:55
Pārvākšanos uz Rīgas pili Valsts prezidents Raimonds Vējonis varētu sākt jūlijā, teica Vējoņa preses padomnieks Jānis Siksnis.

"Pagājušajā nedēļā tika noslēgts līgums, bet pieņemšanas-nodošanas akts vēl nav parakstīts," teica Siksnis, norādot, ka prezidents pilī varēs ievākties tad, kad tā būs pilnīgi sakopta pēc remontdarbiem.

Valsts nekustamo īpašumu pārvaldītāja "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) pārstāvis Arnis Blodons precīzu datumu, kad uzkopšanas darbi varētu noslēgties, nevarēja pateikt.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka prezidenta kanceleja aprīlī Rīgas pilī konstatēja gan vizuālus, gan tehniskus defektus, kuru dēļ tā darbu šajās telpās sākt nevarēja. Lielāko daļu defektu būvnieki par saviem līdzekļiem novērsa līdz aprīļa vidum, kad prezidenta kanceleja saņēma arī nomas līgumu un ķērās pie tā precizēšanas.

Sākotnēji tika plānots, ka Vējonis darbu Rīgas pilī sāks jau šī gada pavasarī. VNĪ aģentūrai BNS iepriekš norādīja, ka vairākas reizes aicinājusi Valsts prezidenta kanceleju slēgt līgumu.

Jau ziņots, ka VNĪ un pilnsabiedrība  "SBRE" decembra otrajā pusē pabeidza Rīgas pils priekšpils rekonstrukcijas darbus. To izmaksas tiek lēstas 34 miljonu eiro apmērā.

Rīgas pils rekonstrukcijas projektu sāka realizēt 2009.gadā, bet būvdarbus paildzināja ugunsgrēks, kas pilī izcēlās 2013.gada 20.jūnijā. Kopējā pils degšanas platība bija 3,2 tūkstoši kvadrātmetru – izdega jumta konstrukcijas un bēniņu telpa 2,4 tūkstošu kvadrātmetru platībā, 4.stāvā – 600 kvadrātmetru platībā, bet 3.stāvā – 200 kvadrātmetru platībā.


BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA, Rojs Maizītis

Citi šobrīd lasa

Šī mežonīgā ģimene nesūta savus 7 bērnus skolā, ļauj viņiem visu un par rezultātu priecājas 89
Trampa jaunākais dēls sen nebija redzēts publiski, un tagad izrādās, ka viņš jau pāraudzis mammu. FOTO 12
Pasakaini skaista Šveices ciematiņa pašvaldība gatava maksāt 33 tūkstošus tiem, kas tur gribētu dzīvot 4
Skatīt visus komentārus