Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Saeimas deputāte Ilze Viņķele saglabā biedra statusu "Vienotībā".

Viņķele tomēr netiek izslēgta no "Vienotības"; viņa un Čigāne dabūjusi rājienu 10

Politika
2016. gada 27. jūnijā 14:39 2016. gada 27. jūnijā 14:39
Partijas "Vienotība" valde šodien vienojās, ka Saeimas deputāte Ilze Viņķele (V) netiks izslēgta no politiskā spēka.

Gan Viņķelei, gan Saeimas deputātei Lolitai Čigānei (V) izteikts brīdinājums par partijas statūtu pārkāpumu, aģentūrai LETA sacīja "Vienotības" priekšsēdētājs Andris Piebalgs.

Abām deputātēm izteiktais brīdinājums ietver arī norādījumu, ka nekoleģiāla rīcība turpmāk nav pieļaujama, norādīja Piebalgs. Valdes sēdē tika rosināta diskusija par amatu ieņemšanas ierobežojumiem, bet atbalstu šāds rosinājums neguva.

Partijas valde atbalstīja Piebalga ierosinājumu par brīdinājuma izteikšanu, kurš to uztver kā lielākas uzticības došanu viņam kā partijas priekšsēdētājam nosprausto mērķu sasniegšanai. Izvirzītie mērķi paredz "Vienotības" nostiprināšanos kā partijai un iekšējo ķīviņu izbeigšanos.

Gadījumā, ja nākotnē partijas iekšienē tiks ierosināta kāda jauna disciplinārlieta, tad valde to izskatīs divu nedēļu laikā, lai izskatīšana neievilktos, pavēstīja Piebalgs.

Iepriekš tika nolemts, ka jautājumu par Viņķeles izslēgšanu no partijas vērtēs jaunievēlētā politiskā spēka valde pēc 4.jūnijā notikušā kongresa.

Iepriekš "Vienotības" Ētikas komisija nolēma rosināt partijas valdi izslēgt no politiskā spēka deputāti Viņķeli. Ētikas komisijas pārstāvji savu lēmumu līdz šim bija izvairījušies komentēt. Komisijas lēmums bija rekomendējošs.

Savukārt, izvērtējot jautājumu par deputātes Čigānes iespējamo izslēgšanu no partijas, Ētikas komisija iepriekš plānoja rosināt izteikt viņai rājienu un liegt uz gadu ieņemt amatus, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Viņķele un Čigāne pārstāv tā dēvēto "Vienotības" Saeimas frakcijas opozicionāru sešinieku, kas valdības veidošanas laikā uzstāja uz nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK dalību koalīcijā, kā arī neatbalstīja partijas līderes Solvitas Āboltiņas kandidatūru premjera amatam. Arī citos jautājumos "sešinieks" mēdza neatbalstīt partijas vadības lēmumus.

LETA / Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Noskaties! Visu laiku ātrākais boksa nokauts titulcīņu vēsturē 2
Politologs Rajevskis skaidro, ko saklausījis Vējoņa svētku uzrunā 52
Sirmgalvis Eduards pusstundu noguļ asinspeļķē, jo pansionāta darbiniecei bija jāsaraksta papīri 11
Skatīt visus komentārus