Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Elīna Garanča uz Dzintaru koncertzāles mirdzēja un viņas vokāls bija brīnišķīgs.

Ar fantastisku koncertu Jūrmalā priecē Elīna Garanča. Viesos: Pauls, Naumova, Vējoņi... FOTO 34

Kultūra
2016. gada 30. jūnijā 14:48 2016. gada 30. jūnijā 14:48
Vakar Dzintaru koncertzālē kopīgā koncertā pirmo reizi Latvijā uzstājās latviešu operdziedātāja Elīna Garanča un krievu operdziedātājs Dmitrijs Hvorostovskis. Koncerta apmeklētāju vidū bija prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi, Maestro Raimonds Pauls, Marija Naumova un daudzi citi sabiedrībā zināmi ļaudis.

Latviešu operdziedātāja mecosoprāns Garanča un krievu operdziedātājs baritons Hvorostovskis uzstājās Kauņas Simfoniskā orķestra pavadībā, kuru diriģēja Konstantīns Orbeljans.

Pēdējos gados Garanču dzimtajā Latvijā koncertos var dzirdēt reti. Pēdējais viņas koncerts Latvijā notika 2015.gada decembrī uz Latvijas Nacionālās operas skatuves, un tas bija veltīts dziedātājas mātes – slavenās vokālās pedagoģes Anitas Garančas – piemiņai.

Elīna 1999. gadā kļuva par Helsinkos notikušā Mirjamas Helinas vārdā nosauktā starptautiskā jauno vokālistu konkursa laureāti, bet 2001.gadā - par starptautiskā BBC konkursa "Cardiff Singer" finālisti. Pirms divpadsmit gadiem viņa festivālā Zalcburgā, Austrijā, iekaroja klausītāju sirdis ar savu Annio partiju Volfganga Amadeja Mocarta operā "Tita žēlastība", pēc kā dziedātāja guva panākumus, bet līdz ar tiem arī daudz uzaicinājumu no pasaules ievērojamākajiem opernamiem.

Viens no pirmajiem Elīnu ar dievīgo koncertu apsveica Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni.

2010.gadā ASV klasiskās mūzikas žurnāls "Musical America" Garanču nosauca par "Gada vokālisti". Viņa ieguvusi "MIDEM Classical Award" balvu "Gada dziedātāja" un tajā pašā gadā arī "Echo Klassik" balvu "Gada labākā dziedātāja starp sievietēm".

Hvorostovskis savukārt ir viens no izcilākajiem pasaules operas baritoniem. Viņa radošais ceļš aizsākās Krasnojarskas Valsts operas un baleta teātrī. 1989.gadā Hvorostovska vārds kļuva pazīstams visā pasaulē - viņš uzvarēja BBC "Cardiff Singer" konkursā Kārdifā, izcīnot galveno un vienīgo balvu, kā arī titulu "Labākā balss".

 

 

Kasjauns.lv / Foto: Ivans Varšavskis, Eduards Paņičevs

Citi šobrīd lasa

Jaunumi Ēģiptē aizturētās britu tūristes lietā: spriedums varētu tikt nolasīts Ziemassvētkos 17
Eksprezidente norāda: būtu jābaidās, ka pie mums atkal ieplūdīs cilvēki, kas nicina šo valsti 238
FOTO: uzspridzināta viena no ASV slavenākajām sporta būvēm 5
Skatīt visus komentārus