Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Visvairāk resursu tiek iesaistīts Vidusjūras reģionā, kur pašlaik ir vislielākais nelegālās imigrācijas spiediens. "Frontex" operācijās piedalās arī Latvija.

Valdība piešķir 317 000 eiro, lai mūsu robežsargi cīnītos ar nelegālo imigrāciju Eiropā 14

Politika
2016. gada 5. jūlijā 12:56 2016. gada 5. jūlijā 12:56
Valdība šodien atbalstīja 317 520 eiro piešķiršanu izdevumu segšanai, kas saistīti ar pievienotās vērtības nodokļa samaksu par precēm un pakalpojumiem saistībā ar Valsts robežsardzes dalību Eiropas Savienības (ES) robežapsardzes aģentūras "Frontex" organizētajās starptautiskajās operācijās pret nelegālo imigrāciju.

Ņemot vērā pašreizējo situāciju uz ES ārējām robežām nelegālās imigrācijas jomā, patvēruma meklētāju pieplūduma situāciju un nepieciešamību nodrošināt cilvēku dzīvību glābšanu jūrā, Valsts robežsardze aktīvi piedalās "Frontex" organizētajās kopējās operācijās.

Visvairāk resursu tiek iesaistīts Vidusjūras reģionā, kur pašlaik ir vislielākais nelegālās imigrācijas spiediens. Vidēji Latvija katru gadu ir nodrošinājusi ap 200 amatpersonu iesaisti kopējās operācijās, amatpersonām piedaloties tajās rotējošā kārtībā, kā arī tehniskā aprīkojuma - helikopteru, kuteru, mobilās videonovērošanas kompleksu, apvidus patruļmašīnu un dienesta suņu - iesaisti.

Nodrošinot Valsts robežsardzes tehniskā aprīkojuma iesaisti operācijās, ir nepieciešams veikt tehniskā aprīkojuma remontu un apkopi, iegādāties rezerves daļas un citas preces, lai uzturētu to pastāvīgā gatavībā un nodrošinātu darbspēju visā operācijas laikā. Visos šajos gadījumos iegādes un pakalpojumi tiek aplikti ar pievienotās vērtības nodokli, kas veido ievērojamu daļu no Valsts robežsardzes pamatbudžeta līdzekļiem un netiek kompensēts no "Frontex" budžeta.

Šobrīd pastāv riski tam, ka Latvija atsaka dalību tikai un vienīgi tādēļ, ka nav iespējas veikt iepriekšminētā nodokļa apmaksu. Šādi soļi rada nopietnu kaitējumu Latvijas valsts prestižam starptautiskajā arēnā, kā arī samazina iespēju pilnvērtīgi uzturēt speciālo tehniku un cilvēku kapacitāti noteiktā līmenī.

Valsts robežsardze ir saņēmusi uzaicinājumu šogad nodrošināt dalību "Frontex" kopējās operācijās Itālijā.

LETA/ Foto: Ieva Čīka/LETA, AP/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Dejoja visi! Aktieri jandalē "Spēlmaņu nakts" ballītē 35
Skolā piekautais policists drīkstējis lietot šaujamieroci, taču to nav darījis 140
Divi vīrieši Austrālijā 5 dienas, krokodilu ielenkti, pavada uz auto jumta 6
Skatīt visus komentārus