Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Rīdziniece, māmiņa Silvija Titova-Meija raidījumam stāstīja, ka viņai par diviem bērniem tagad būs jāmaksā gandrīz par 110 eiro mēnesī vairāk.

Saņem pirmos lielos rēķinus par bērnudārziem: vecāki vēršas Satversmes tiesā 128

Sabiedrība
2016. gada 5. jūlijā 19:06 2016. gada 5. jūlijā 19:06
Pēc tam, kad valsts pārtrauca līdzfinansējumu vecākiem, kuru bērni apmeklē privātos bērnudārzus, Satversmes tiesā (ST) iesniegta prasība par vienlīdzības principa neievērošanu saistībā ar bērnudārzu pieejamību. Par to otrdien vēstīja raidījums "LNT Ziņas Sešos".

Pēc tam, kad tika likvidēta valsts dotācija, maksa par privātajiem bērnu dārziem būtiski palielinājās. Šajās dienās vecāki sākuši saņemt pirmos paaugstinātos rēķinus, un Rīgā maksa par vienu bērnu pieaugusi  par 54,9 eiro.

Rīdziniece, māmiņa Silvija Titova-Meija raidījumam stāstīja, ka viņai par diviem bērniem tagad būs jāmaksā gandrīz par 110 eiro mēnesī vairāk.

"Tas ir pamatīgs slogs. Es jūtos diezgan bēdīga, diezgan pamesta no valsts puses. Valsts nav pietiekami rūpējusies par to, nav mudinājusi pašvaldības izdarīt to metodiku aprēķināt pareizi," komentē Titova-Meija.

ST iesniegtā prasība, kurai savākts gandrīz pusotrs tūkstotis parakstu, ir pieņemta izskatīšanai. Līdz 21.jūlijam ST ir jāizlemj, vai ierosināt lietu. Vecāki pieprasa, lai maksa par pašvaldības un privātajiem bērnudārziem būtu vienāda, proti, tikai par ēdināšanu.

LNT Ziņas / Ekrānuzņēmums no raidījuma

Citi šobrīd lasa

Kopā jau 70 gadus. Karalienei Elizabetei un princim Filipam šodien īpaša diena 25
FOTO: uzspridzināta viena no ASV slavenākajām sporta būvēm 5
Slimnīcā kritiskā stāvoklī nokļuvis Latvijas izlases futbolists Vardanjans 3
Skatīt visus komentārus