Rīdziniece, māmiņa Silvija Titova-Meija raidījumam stāstīja, ka viņai par diviem bērniem tagad būs jāmaksā gandrīz par 110 eiro mēnesī vairāk.

Saņem pirmos lielos rēķinus par bērnudārziem: vecāki vēršas Satversmes tiesā 128

Ziņas
2016. gada 5. jūlijā 19:06
Pēc tam, kad valsts pārtrauca līdzfinansējumu vecākiem, kuru bērni apmeklē privātos bērnudārzus, Satversmes tiesā (ST) iesniegta prasība par vienlīdzības principa neievērošanu saistībā ar bērnudārzu pieejamību. Par to otrdien vēstīja raidījums "LNT Ziņas Sešos".

Pēc tam, kad tika likvidēta valsts dotācija, maksa par privātajiem bērnu dārziem būtiski palielinājās. Šajās dienās vecāki sākuši saņemt pirmos paaugstinātos rēķinus, un Rīgā maksa par vienu bērnu pieaugusi  par 54,9 eiro.

Rīdziniece, māmiņa Silvija Titova-Meija raidījumam stāstīja, ka viņai par diviem bērniem tagad būs jāmaksā gandrīz par 110 eiro mēnesī vairāk.

"Tas ir pamatīgs slogs. Es jūtos diezgan bēdīga, diezgan pamesta no valsts puses. Valsts nav pietiekami rūpējusies par to, nav mudinājusi pašvaldības izdarīt to metodiku aprēķināt pareizi," komentē Titova-Meija.

ST iesniegtā prasība, kurai savākts gandrīz pusotrs tūkstotis parakstu, ir pieņemta izskatīšanai. Līdz 21.jūlijam ST ir jāizlemj, vai ierosināt lietu. Vecāki pieprasa, lai maksa par pašvaldības un privātajiem bērnudārziem būtu vienāda, proti, tikai par ēdināšanu.

LNT Ziņas / Ekrānuzņēmums no raidījuma
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Slimnīcā blakus palātās piedzimst puika un meitene. Izrādās, viņus kaut kas vieno! 32
  • Radus nošāvušais Egidijs bijis "ļoti sliktā garastāvoklī un nikns" 33
  • Ar vērienu atklāj Rīgas Modes nedēļu 1