Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Lielvārde piesaistīs starptautisku auditoru kompāniju, lai izvērtētu 200 miljonu vekseli, ko parakstījis eksmērs Jānis Āboliņš.

Skandalozo Lielvārdes 200 miljonu vekseli vētīs starptautiski auditori 3

Novadu ziņas
2016. gada 6. jūlijā 23:01 2016. gada 6. jūlijā 23:01
Lielvārdes dome piesaistīs starptautisku auditoru kompāniju, kas izvērtēs bijušā pašvaldības priekšsēdētāja Jāņa Āboliņa aizvadītā gada novembrī parakstīto 200 miljonu eiro vekseli.

Trešdien notika domes ārkārtas sēde, kurā Lielvārdes novada pašvaldības domes deputāti un speciālisti tikās ar Finanšu ministrijas, Vides Aizsardzības un Reģionālās attīstības ministrijas un Valsts kases pārstāvjiem. Tikšanās mērķis bija apspriest šī brīža situāciju saistībā ar bijušā domes priekšsēdētāja Jāņa Āboliņa 2015.gada novembrī parakstīto 200 miljonu eiro vekseli, kā arī lemt par tālākām darbībām. Sēdes noslēgumā domes deputāti lēma piešķirt finansējumu, lai slēgtu līgumu ar starptautisku auditoru kompāniju, kas izvērtēs vekseļa juridisko spēku un sniegs savus priekšlikumus iespējamiem risinājumiem.  

Līdz šim ir uzrunātas četras starptautiskas auditoru kompānijas, taču tikai viena no tām ir gatava veikt auditu noteiktajā termiņā – līdz 29. jūlijam. Pašvaldības aizvadītā gada finanšu pārskata revīziju veica "Auditorfirma Šķibele un Partneri", taču tika sniegts negatīvs atzinums, jo auditori nevarēja gūt pārliecību, ka nākotnē pašvaldībai neradīsies iespējamas saistības. Finanšu ministrijas pārstāvji norādījuši, ka Lielvārdes novada pašvaldībai līdz 2016.gada 19.augustam jāsniedz starptautiskas auditoru firmas atzinums.

"Jau gandrīz gadu Lielvārdes novada pašvaldība dara visu, kas tās spēkos, lai pārliecinātos, ka iepriekšējā domes priekšsēdētāja Jāņa Āboliņa vienpersoniski parakstītais vekselis neradīs turpmākas saistības. Esam apkopojuši visus mūsu rīcībā esošos dokumentus un nodevuši tos valsts institūcijām, kā arī diskutējuši par iespējamiem situācijas risinājumiem. Jāņem vērā, ka šāds gadījums Latvijā konstatēts pirmo reizi, tādēļ situācijas risinājums nav pašsaprotams un vienkāršs. Latvijā nav atvērti konti un nav veikti naudas pārskaitījumi, kas apliecinātu Jāņa Āboliņa darījuma spēkā esamību. Šodien dome lēma piesaistīt starptautisku auditoru kompāniju, kā uzdevums būs izvērtēt Jāņa Āboliņa rīcības iespējamās juridiskās sekas," norādīja norāda Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs Imants Balodis.

Kā zināms, Āboliņš, neievērojot normatīvo aktu noteikumus par pašvaldību aizņēmumu ņemšanu un dokumentu noformēšanu, 2015.gada 24.novembrī vienpersoniski Lielvārdes novada pašvaldības vārdā parakstīja vekseli par 200 miljoniem eiro. Tādējādi pastāv riski pašvaldības darbības nodrošināšanai vekselī noteiktajā maksāšanas termiņā - 396.dienā pēc dokumenta parakstīšanas, kas ir 2016.gada decembrī, un noilguma termiņā, kas ir trīs gadi pēc maksāšanas termiņa.

Vekselis parakstīts ar Lihtenšteinā reģistrētu ārzonas kompāniju "Riverside HK Ltd". Nauda bijusi domāta nevis kā kredīts, bet gan depozīts Lielvārdes pašvaldības vajadzībām, lai vēlāk varētu piesaistīt līdzekļus attīstības projektu realizācijai.

BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Skarbā romantika Abavas pakalnos. Ciemos pie Latvijas lielākajiem vīndariem Mārtiņa un Lienes Barkāniem
Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Vējonis valsts augstākos apbalvojumus pasniedz Kantānei, Marhilēvičam, Gunai Zariņai un citiem ievērojamiem cilvēkiem 27
Pievienot komentāru