Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Juris Jansons.

Tiesībsargs: "Pēkšņās izmaiņas pedagogu atalgojuma modelī liecina par sliktu pārvaldību" 9

Tava izglītība
2016. gada 12. jūlijā 10:20 2016. gada 12. jūlijā 10:20
Pēkšņās izmaiņas pedagogu atalgojuma modelī liecina par diezgan sliktu pārvaldību, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" norādīja tiesībsargs Juris Jansons.

Valdība pagājušajā nedēļā apstiprināja pedagogu atalgojuma jauno modeli, kurā iekļauta atruna par iespēju pašvaldībām, ja tām nav iespēju, pirmsskolas pedagogiem pārejas periodā maksāt 560 eiro lielu atalgojumu 620 eiro vietā.

Jansons pauda pārliecību, ka šādi tiesības uz taisnīgu atalgojumu, kas savā ziņā ietver arī vienlīdzības principu, ir pārkāptas.

Lūgts komentēt atsevišķu pašvaldību pausto, ka tām nav resursu, lai jau no 1.septembra palielinātu pirmsskolas pedagogu algas, tiesībsargs sacīja, ka pašvaldības šādas frāzes izmantojot bieži. Viņaprāt, ja pašvaldība saka, ka nevarēs palielināt algu pirmsskolas pedagogiem, tad tā ir bezatbildība no to puses. "Runa ir par bērniem, viņu tiesībām uz attīstību. Ja nav pietiekami kvalificēti un motivēti audzinātāji, bērnu tiesības uz attīstību tiek kavētas," uzsvēra Jansons.

Kā ziņots, iepriekšminētā atruna valdības sēdē tika pieņemta, to iepriekš neizdiskutējot ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA), kas radīja neapmierinātību.

LIZDA valde pirmdien vienojās izsūtīt vēstules visām pašvaldībām, lūdzot rast iespēju no 2016.gada 1.septembra pirmsskolas pedagogiem maksāt 620 eiro, nevis 560 eiro atalgojumu. LIZDA vēlas saņemt pašvaldību atbildes līdz 17.augustam. Pēc atbilžu saņemšanas LIZDA lems par turpmāko rīcību saistībā ar pedagogu atalgojuma reformu.

Vanaga gan sacīja, ka LIZDA tāpat vērsīsies starptautiskajās organizācijās, jo, piemēram, arī OECD uzsver nepieciešamību nodrošināt vienlīdzīgu attieksmi izglītības darbinieku vidū.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Atrasta teju mēnesi pazudusī pusaudze Nora 24
Valteram saziedoti jau 100 000 eiro; pāri palikusī nauda aizies citiem slimniekiem
Pie Dubultu stacijas uz gājēju pārejas notriec bērnu. Cietušais smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā 36
Skatīt visus komentārus