Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Aptuveni trešdaļa no iniciatīvas atbalstītājiem - 1000, to ir parakstījuši pēdējā mēneša laikā.

Četru gadu laikā savākti tikai 3000 parakstu par Latvijas izstāšanos no Eiropas Savienības 55

Sabiedrība
2016. gada 12. jūlijā 17:13 2016. gada 12. jūlijā 17:13
Četru gadu laikā kopš ierosinājuma publicēšanas sabiedrisko iniciatīvu portālā "Manabalss", par aicinājumu Latvijai izstāties no Eiropas Savienības (ES) parakstījušies gandrīz 3000 Latvijas pilsoņu.

Inicatīva portālā ievietota jau 2012.gada martā. Tās autors Pēteris Mārtiņsons norāda, ka Latvija, iestājoties ES, ir atdevusi daļu no savas suverenitātes, taču pretī saņēmusi tikai dažādus ierobežojumus un iespējas, ko objektīvu apstākļu dēļ nav spējīga izmantot.

"Mēs esam zaudējuši kontroli pār savas valsts naudu un kapitālu, Latviju pārvalda ārvalstu banku un korporāciju intereses. Ir pienācis laiks atgūt reālu neatkarību. Sadarbību ar citām valstīm var īstenot ar divpusēju līgumu palīdzību, tāpēc nav jāatsakās no valsts neatkarības," pauž Mārtiņsons.

Viņš norāda, ka ar Manabalss portāla starpniecību nav iespējams vākt parakstus referenduma ierosināšanai, tacu var aicināt šo jautājumu izskatīt Saeimu, pēc kā valstī var tikt rīkots referendums, ko viņš arī ar iniciatīvas palīdzību cenšas panākt.

Jau 2012.gadā Mārtiņsons norādījis, ka pat tikai paužot vēlmi izstāties no ES, Latvija var panākt labvēlīgākus nosacījumus sev. Tāpat, ja tiktu rīkots referendums, kurš nebūtu veiksmīgs, tas būtu pietiekami stiprs signāls, ka "lielajiem brāļiem" ar mums ir vairāk jārēķinās, klāsta iniciatīvas autors.

Aptuveni trešdaļa no iniciatīvas atbalstītājiem - 1000, to ir parakstījuši pēdējā mēneša laikā, kad norisinājās Lielbritānijas referendums par izstāšanos no Eiropas Savienības.

Jau ziņots, ka 23.jūnijā Lielbritānijā notikušajā referendumā 52% tā dalībnieku atbalstīja valsts izstāšanos no ES.

Lai īstenotu referenduma rezultātus, Lielbritānijai ir oficiāli jāpaziņo par to, ka tā vēlas izmantot Lisabonas līguma 50.pantu, kas paredz sarunu vešanu par valsts izstāšanos no ES divu gadu laikā.


BNS/Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Atrasta teju mēnesi pazudusī pusaudze Nora 25
Valteram saziedoti jau 100 000 eiro; pāri palikusī nauda aizies citiem slimniekiem
Moderni un ar latviskiem elementiem! Prezentēts, kā Latvijas sportisti izskatīsies olimpiskajās spēlēs 42
Skatīt visus komentārus