Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Jūrā pie Bernātiem atkal izveidojušās bīstamas straumes un bedres, kas jau iepriekš prasījušas vairāku cilvēku dzīvības. Tādēļ peldētāji aicināti būt īpaši piesardzīgi.

Jūrā pie Bernātiem atkal veidojas bīstamās bedres, kādas pirms 2 gadiem dzēsa aktieru dzīvības 7

Novadu ziņas
2016. gada 15. jūlijā 06:10 2016. gada 15. jūlijā 06:10
Nīcas novada Bernātu pludmalē atkal izveidojušās bīstamas bedres, kas jūrā var ieraut atpūtniekus. Peldēšanās Bernātos jau ir izraisījušas vairākas traģēdijas, kas prasījušas cilvēku dzīvības. Pirms diviem gadiem tur dzīvību zaudēja divi Liepājas teātra aktieri - Inese Jurjāne un Uldis Stelmakers.

Viens no lielākajiem priekiem, ko vasarā sagādā jūra, ir lēkāšana un dauzīšanās viļņos. Taču vienlaikus tas ir arī ļoti bīstami. Uzmanīgāks peldētājs šajās dienās pie Bernātiem pēc aizejošiem viļņiem pat varot sajust zemūdens straumi, kas iet pavisam tuvu krastam, raksta liepājniekiem.lv. Pat pieredzējušiem peldētājiem šie viļņi var izrādīties dzīvībai bīstami/.

Pie Bernātiem jūrā atkal izskalojušās bīstamās bedres, brīdina kādas sievietes komentārs sociālajā tīklā „Facebook”. Verners Bokums, kas ūdenspriekus Nīcas novada pludmalēs bauda regulāri, teic – peldētājiem lielos viļņos jābūt uzmanīgiem.

Bedres veidojas, pūšot rietumu vai dienvidrietumu vējiem. Bokums skaidro procesu: „Vējam nākot iesāniski no Palangas, veidojas zemūdens straumes, kas ar viļņiem izsit bedres”. Šāda parādība Liepājas pusē veidojas posmā no Pērkones līdz Jūrmalciemam jebkurā laikā, kad vien vējš pūš no jūras.

Bokuma pieredze rāda, ka baudīt viļņus jūrā visdrošāk ir tad, ja ūdenī neiet dziļāk par jostasvietu. Tādā gadījumā arī, trāpot kādā bedrē, ūdens nekad nebūs pāri galvai. „Ir jau drosminieki, kas iet līdz krūtīm, bet tad, iekāpjot bedrē, var iestāties kaut vai neilgs apjukums. Un tad nāk vilnis, tas ir pāri galvai, parauj apakšā, nāk nākamais, un jau pēc trešā ievilkt gaisu vairs var neizdoties”. Kad vējš pūš no zemes puses un jūra ir mierīga, zemūdens bedres bīstamību nerada.

Vēl viena lieta, no kā Nīcas novada piekrastē jāuzmanās, ir baļķi, kas nobiruši no kravas kuģiem. Pēc vētrām tādi bieži redzami, izskaloti krastā. Viļņos ne vienam vien vietējam ir sanācis ar tādu baļķi kārtīgi dabūt pa pieri. Un apdullinātam var gadīties visādi. Paejot zem ūdens, vilnis apgāž otrādi un „nevar vairs saprast, kur augša, kur apakša”.

Tāpēc visdrošāk ūdenspriekus baudīt ar skatu pret viļņiem un elkoņos sakrustotām rokām. Tad, ja arī nāks baļķis, tas trāpīs pa rokām, nevis galvu. „Lūzums pret apdullināšanu nav nekas,” rosina aizdomāties Bokums.

Jūra pie Bernātiem katru vasaru paņem kāda atpūtnieka dzīvību. Pirms diviem gadiem augustā vienā dienā traģiski bojā gāja Liepājas teātra aktieri Inese Jurjāne, Uldis Stelmakers un dažas stundas pirms viņiem – vēl kāds vīrietis.

Zinātāji teic, ka bīstamās straumes un bedres var pamanīt, jo ūdens ir tumšākā krāsā un straume „iet” atpakaļ. Tiek brīdināts arī no šādām bīstamām bedrēm arī netālu esošajās kaimiņvalsts pludmalēs – Palangā.

Kas mainījies Bernātu pludmalē?


Kasjauns.lv/Foto: Dzintars Vikšers/LETA/Video: LTV Ziņas

Citi šobrīd lasa

Bērniem NAV jāpiesaka mazie brāļi vai māsas. Psihoterapeite: "Neuzkraujiet vecākajiem bērniem savus pienākumus!" 2
Pārsteidzoši uz futbola Pasaules kausu tikušajai Peru draud diskvalifikācija no sacensībām
"Spēlmaņu naktī" triumfē Briķe un Jakovels un režisors Zemļanskis ar "Precībām"
Skatīt visus komentārus