Satversmes tiesa atteikusi ierosināt lietu saistībā ar privātajiem bērnudārziem. Lietu ierosināja vecāki, kad nesen saņēma pirmos nepatīkami sadārdzinājušos rēķinus.

Satversmes tiesa nepalīdzēs vecākiem, kuriem par privāto bērnudārzu nu jāmaksā krietni vairāk 18

Ziņas
2016. gada 20. jūlijā 21:33
Satversmes tiesa (ST) atteikusi ierosināt lietu vecākiem, kuriem pēc valsts līdzfinansējuma pārtraukšanas krietni pieauguši rēķini par privātajiem bērnudārziem, trešdien vēstīja raidījums "LNT Ziņas sešos".

Lieta netiks ierosināta, jo pieteikumā trūcis juridiskā pamatojuma. Kā Satversmei neatbilstošs pieteikumā norādīts viens valdības noteikumu punkts, kuram neesot saistības ar izmaksu pieaugumu.

"Problēma ir tāda, ka izmaksas ir pieaugušas, bet nekur pieteikumā tā īsti nebija pamatojuma, ka tieši tas noteiktais Ministru kabineta noteikumu punkts izraisa šo izmaksu pieaugumu un tālāk arī izraisa pamattiesību aizskārumu," skaidroja tiesas pārstāve Līna Kovalevska.

Atteikums ierosināt lietu sarūgtinājis gan pieteicēju Inesi, gan vairākus citus vecākus, kas ar savu parakstu bija pauduši atbalstu pieteikumam. Tomēr Inese apņēmusies nepadoties un joprojām uzskata, ka vienlīdzība no valsts un pašvaldību puses nav ievērota.

Kā ziņots, jūlija sākumā vecāki, kuriem bērni jāsūta privātajos bērnudārzos, jo pašvaldību iestādēs trūkst vietu, sāka saņemt pirmos rēķinus pēc valsts līdzfinansējuma pārtraukšanas. Kā norāda vecāki, izmaksas tagad būtiski palielinājušās.

Saistībā ar finansējuma izmaiņām privātajiem bērnudārziem vecāki nolēma vērsties ST, apelējot pie vienlīdzības principa neievērošanas saistībā ar bērnudārzu pieejamību.

ST līdz 21.jūlijam bija jāizlemj, vai ierosināt lietu pēc minētā pieteikuma.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Ar vērienu atklāj Rīgas Modes nedēļu 21
  • Izmeklēšana noslepkavotā Egila lietā pabeigta. Policijā atklāj liktenīgās dienas apstākļus 19
  • Kāpēc lietuviešu puisis nošāva savu ģimeni? Viņa klasesbiedrene atklāj iespējamos cēloņus 34