Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Reinis pagadījās notikumam tuvu. Viņš, līdzīgi kā citi, paslēpās bārā, turklāt uzzināja, ka policija neļauj safilmētos video publicēt soctīklos - drošības labad.

Rīdzinieks Reinis Minhenes apšaudes tuvumā: "Gaisā ir stress" 27

Sabiedrība
2016. gada 22. jūlijā 22:48 2016. gada 22. jūlijā 22:48
Minhenē notikušās apšaudes dēļ pilsētā ir jūtams stress un informācijas vakuums, taču cilvēki cenšas saglabāt mieru, pastāstīja režisors Reinis Traidās, kurš piektdienas vakarā uzturas Minhenes centrā.

Viņš izkāpis no metro un devies uz kafejnīcu pasēdēt un iedzert alu, kad pēkšņi ielās parādījies ļoti liels skaits policijas un citu ārkārtas dienestu automašīnu. Kafejnīcu darbinieki apmeklētājus aicinājuši doties iekšā no ielām, aiztaisījuši logus un durvis.

Traidās pastāstīja, ka cilvēki iespēju robežās centušies klausīt norādījumiem un saglabājuši mieru, tomēr, neraugoties uz to, "gaisā ir jūtams stress". Pēc latviešu režisora stāstītā, ļaudīm nav informācijas par pilsētā notiekošo, ziņu ir vien tik daudz, cik katrs var izlasīt internetā un sociālajos tīklos.

Pilsētā ir apturēta metro un citu sabiedrisko transportlīdzekļu kustība. Arī taksometri pasažierus neuzņem.

Traidās pats piektdienas vakarā ap 22:30 pēc Latvijas laika devies uz kādu dzīvokli pie paziņām pašā Minhenes centrā. Viņam pagaidām neesot skaidrs, kā nonākt vietā, kur šovakar būtu jānokļūst, proti, ārpus pilsētas centra. Starp režisora paziņām dzīvoklī ir vēl kāda latviete. Neviens no Traidās pazīstamajiem apšaudē neesot cietis.

Apšaudē iepirkšanās centrā Minhenē piektdienas vakarā nogalināti vismaz seši cilvēki, bet vēl vairāki ievainoti, paziņojis avots Vācijas policijā. Policijas preses pārstāvis, atsaucoties uz aculieciniekiem, vēstījis, ka apšaudi sarīkojuši trīs bruņoti uzbrucēji. Viņš bojāgājušo skaitu oficiāli neapstiprināja. Minhenes varasiestādes apšaudes dēļ izsludinājušas pilsētā ārkārtas stāvokli un aicinājušas iedzīvotājus nepamest mājas. Pieejamā informācija par notiekošo vēl arvien ir pretrunīga. Laikraksts "Muencher Abendzeitung" sākotnēji vēstīja, ka nogalināti varētu būt līdz 15 cilvēkiem.

Laikraksts "Bild" ziņoja, ka kāds vīrietis, šaudoties uz cilvēkiem, izskrējis cauri lielveikalam pie stadiona "Olympia" un pēc tam aizbēdzis metro stacijas virzienā. Minhenes policija sākotnēji tviterī paziņoja, ka "iepirkšanās centrā sākta vērienīga policijas operācija" un aicināja cilvēkus turēties pa gabalu no rajona, kur atrodas "Olympia".

Pie iepirkšanās centra ieradās ātrās palīdzības mašīnas un virs veikala lidoja helikopteri, novēroja mediji. Policijas preses pārstāve atklāja, ka policija saņēmusi izsaukumu ap plkst.18 (plkst.19 pēc Latvijas laika). BBC ziņoja, ka iepirkšanās centra darbinieki iesprostoti ēkā un nevar to pamest. Vācijas dzelzceļa uzņēmums "Deutsche Bahn" ziņoja, ka pēc apšaudes evakuēta galvenā Minhenes dzelzceļa stacija, kur tiek veikta policijas operācija. "Vilcienu satiksme pilnībā slēgta," paziņoja "Deutsche Bahn". No visiem virzieniem Minhenē pienākošie vilcieni vispirms apturēti un tikai pēc tam tiem ļauts iebraukt pilsētā. Pēc policijas rīkojuma apturēta arī metro, tramvaju un autobusu satiksme.

LETA/Foto: Facebook

Citi šobrīd lasa

Bijušais laimīgi dzīvo tālāk, taču viņai joprojām sāp. Sieviete: "Kas man vainas? Kāpēc jūtos tik nožēlojami?" 36
Skandāls šovbiznesā – konkurss “Supernova 2018” palicis bez vadītājiem! 26
Juriste Olsena saka: ja nāktos saslimt ar vēzi, viņa emigrētu. To pašu darītu draugi un paziņas 20
Skatīt visus komentārus