Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns uzsvēra, ka liela uzmanība būs jāpievērš bojāgājušās sievietes bērnu turpmākajām gaitām.

Dobeles novada dome pirmdien lems par palīdzības iespējām Jaunbērzes pagastā cietušajiem 1

Novadu ziņas
2016. gada 23. jūlijā 18:47 2016. gada 23. jūlijā 18:47
Dobeles novada dome pirmdien, 25.jūlijā, spriedīs par palīdzības nodrošināšanas iespējām Jaunbērzes zemnieku saimniecībā "Makleri" bojāgājušo un cietušo tuviniekiem, pastāstīja Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns (ZZS).

Domes priekšsēdētājs skaidroja, ka dome būs gatava palīdzēt ar nepieciešamo, piemēram, bēru izdevumiem, psiholoģisko palīdzību, krīzes centra palīdzību. Viņš gan piebilda, ka patlaban saņemts zvans no kāda bojāgājušā ģimenes ārzemēs, kurai ir problēmas ar ierašanos Latvijā, tāpēc arī par šo jautājumu tiks lemts pirmdien. Spridzāns neprecizēja, par kuru ģimeni ir runa.

Viņš uzsvēra, ka liela uzmanība būs jāpievērš bojāgājušās sievietes bērnu turpmākajām gaitām. Spridzāns uzsvēra, ka arī krīzes centrā esošajiem bērniem dome ir gatava nodrošināt palīdzību tik ilgi, cik tas būs vajadzīgs. "Pirmdien mēs pārrunāsim jautājumus, kādā veidā juridiski pareizi palīdzēt cilvēkiem," norādīja Spridzāns.

Par šo nelaimes gadījumu pārbaudes lietu sākusi arī Valsts darba inspekcija (VDI). Pēc pārbaudes noslēguma tiks lemts par tālāko rīcību un iespējamo administratīvās lietas pieteikumu, skaidroja VDI Zemgales struktūrvienības vadītājs Valdis Dūms.

Kā ziņots, vakar Jaunbērzes pagasta zemnieku saimniecībā remontdarbu laikā no tvertnes noplūduši indīgi izgarojumi, kā rezultātā gājuši bojā četri cilvēki, bet vēl trīs cietušie nogādāti slimnīcā.

Negadījumā Jaunbērzes zemnieku saimniecībā "Makleri" bojā gājis tās bijušais īpašnieks - 1951.gadā dzimušais Pēteris Maklers, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece ne noliedza, ne apstiprināja, ka viens no bojāgājušajiem ir saimniecības bijušais īpašnieks, pašreizējā īpašnieka tēvs. Viņa informēja, ka bojāgājušie ir 1951., 1969. un 1989.gadā dzimuši vīrieši, kā arī 1976.gadā dzimusi sieviete.

Negadījums noticis kūtsmēslu-šķidrmēslu pārsūknēšanas vada avārijas dēļ. Kā pastāstīja Valsts vides dienesta Jelgavas reģionālās vides pārvaldes direktora vietniece Jolanta Ližus, avārijas rezultātā noplūduši kūtsmēsli, kas nelielā apjomā izplūduši arī piegulošajā teritorijā.

Vides inspektors no notikuma vietas ziņojis, ka avārijā vainojams pārsūknēšanas vada pretvārsts. Ja pretvārsts tiks salabots, tad nekādas noplūdes vidē vairs nav iespējamas.

Nelaime notikusi zemnieku saimniecībā "Makleri", kurai šā gada 30.maijā Dobeles tiesā pieteikta maksātnespēja.

Saskaņā ar "Firmas.lv" datiem "Makleru" darbības profils ir piena lopkopība. Saimniecības apgrozījums pagājušajā gadā bija 234 941 eiro salīdzinājumā ar 292 998 eiro pirms gada, bet zaudējumi sasniedza 168 149 eiro salīdzinājumā ar 88 764 eiro zaudējumiem 2014.gadā.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Liepnieks Kaimiņa uzvedību nosauc par agresīvu un vulgāru 39
Dainis Dukurs skaidro, kāpēc Martinam tika atņemts Pasaules kausa uzvarētāja tituls 2
FOTO: posts un "spoki" valda kādreiz spožā slēpošanas kūrortā Dienvidkorejā
Pievienot komentāru