Ja 2010.gadā tika reģistrēti 10 820aborti, tad 2015.gadā tika reģistrēti tikai 7 854 aborti.

5 gados vairāk nekā uz pusi samazinājies pusaudžu abortu skaits 10

Ziņas
2016. gada 24. jūlijā 11:00
Piecu gadu laikā vairāk nekā divas reizes samazinājies abortu skaits starp 18 gadus nesasniegušām meitenēm, liecina Centrālās Statistikas pārvaldes (CSP) statistikas datu apkopojums "Bērni Latvijā".

CSP dati liecina, ka 2010.gadā tika reģistrēti 10 aborti meitenēm līdz 14 gadu vecumam, bet jaunietēm vecumā no 15 līdz 17 gadiem tika reģistrēti 279 aborti. Turpretī 2015.gadā meitenēm līdz 14 gadu vecumam tika reģistrēti divi abortu gadījumi, bet tām, kuras ir vecumā no 15 līdz 17 gadiem tika reģistrēti 104 aborti.

Turklāt arī kopumā veikto abortu skaits Latvijā ir samazinājies. Ja 2010.gadā tika reģistrēti 10 820aborti, tad 2015.gadā tika reģistrēti tikai 7 854 aborti.

Datu krājumā "Bērni Latvijā" apkopota informācija par bērnu dzimstību, mirstību, vecumsastāvu, veselības stāvokli, izglītošanu, sociālo aizsardzību, informācijas tehnoloģiju lietošanu, vardarbību pret bērniem un bērniem konfliktā ar likumu. Izdevumā publicēti Nacionālā veselības dienesta, Ar noteiktām slimībām slimojošu pacientu reģistra, Slimību profilakses un kontroles centra, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, Labklājības ministrijas, Iekšlietu ministrijas, Tiesu administrācijas, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Ceļu satiksmes drošības direkcijas, Eurostat un citu institūciju dati.

Krājumā iekļauti CSP regulāri veikto Darbaspēka izlases veida apsekojuma, "Eiropas Savienības statistika par ienākumiem un dzīves apstākļiem" apsekojuma, Mājsaimniecību budžetu apsekojuma, kā arī Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju apsekojuma dati.

BNS / Foto: Shutterstock

Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Firma meklē cilvēku neticamai vakancei: jāceļo, jānakšņo luksusa mājās, par to saņemot 9000 eiro 6
  • Lietuvas policisti atklāj šokējošā nozieguma detaļas. "Bija pauzes, Egidijs varēja aptvert, ko dara" 17
  • No jestrām ballītēm ne miņas - tā dzīvo bagātie, smagi bruņotie un sūrie Kabulas bērni. FOTO 5