Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Obama arī teica, ka Demokrātu partijas kandidāte prezidenta amatam Hilarija Klintone, kas Obamas prezidentūras pirmajā termiņā bija valsts sekretāre, ir labāk sagatavota prezidenta amatam nekā jebkurš cits prezidenta amata kandidāts ASV vēsturē.

Obama: "Trampa izteikumi par NATO liecina par nesagatavotību ārpolitikā" 22

Politika
2016. gada 24. jūlijā 18:41 2016. gada 24. jūlijā 18:41
ASV prezidents Baraks Obama, komentējot Republikāņu partijas kandidāta prezidenta amatam Donalda Trampa izteikumus, ka Savienotās Valstis varētu neaizstāvēt tās NATO dalībvalstis, kuras nav izpildījušas savas saistības, paziņoja, ka Trampam trūkst sagatavotības ārpolitikā.

Intervijā, kuru svētdien pārraidīja telekanāls CBS, Obama teica, ka intervijā laikrakstam "The New York Times" Tramps faktiski atzinis, ka ASV varētu nepildīt NATO "pašu svarīgāko principu".

Trampa izteikumi liecina par viņa "sagatavotības trūkumu ārpolitikā, kuru viņš demonstrē", uzsvēra Obama, kurš pārstāv Demokrātu partiju.

"Ir liela starpība starp to, vai mēs prasām mūsu sabiedrotajiem Eiropā, lai to izdevumi aizsardzībai [būtu nepieciešamajā apmērā], īpaši laikā, kad Krievija ir agresīvāka, vai arī sakām viņiem - ziniet ko? Mēs varētu neievērot pasaules vēsturē svarīgākās alianses galveno principu," sacīja ASV prezidents.  NATO līguma 5.pants noteic, ka uzbrukuma gadījumā vienai alianses dalībvalstij pārējām valstīm tā ir jāaizstāv.

Obama arī teica, ka Demokrātu partijas kandidāte prezidenta amatam Hilarija Klintone, kas Obamas prezidentūras pirmajā termiņā bija valsts sekretāre, ir labāk sagatavota prezidenta amatam nekā jebkurš cits prezidenta amata kandidāts ASV vēsturē.

"Viņa ne vienmēr sevi spilgti pasniedz. Un ir labāki runu teicēji. Bet viņa zina, ko dara," sacīja ASV prezidents.

Tramps šonedēļ pārsteidza ar paziņojumu, ka gadījumā, ja viņš uzvarēs 8.novembrī paredzētajās prezidenta vēlēšanās, Savienotās Valstis varētu neaizstāvēt tās NATO dalībvalstis, kuras nav izpildījušas savas saistības. Intervijā laikrakstam "The New York Times" uz jautājumu, vai ASV sniegs palīdzību Baltijas valstīm Krievijas uzbrukuma gadījumā,   Tramps  atbildēja, ka tas būs atkarīgs no tā, vai šīs valstis "ir izpildījušas savas saistības pret mums". Viņš gan tūlīt piebilda: "Ja tās pilda savas saistības, tad atbilde ir - jā."

BNS / Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Kāpēc nedrīkst lietot tualeti, lidmašīnai paceļoties un nolaižoties? 10
Bijušais laimīgi dzīvo tālāk, taču viņai joprojām sāp. Sieviete: "Kas man vainas? Kāpēc jūtos tik nožēlojami?" 19
Melānijas Trampas publicēts foto raisa jautājumus un saceļ jezgu tīmeklī 1
Skatīt visus komentārus