Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Laureāti saņēma diplomus, mākslinieces Ineses Brants veidoto balvu un naudas prēmiju 1400 eiro apmērā, kā arī iespēju vienu mēnesi dzīvot un strādāt Ventspils starptautiskajā rakstnieku un tulkotāju mājā, saņemot radošo stipendiju.

Jāņa Baltvilka balvas šogad iegūst bērnu dzejas grāmatu autori un mākslinieki. FOTO 1

Kultūra
2016. gada 24. jūlijā 21:40 2016. gada 24. jūlijā 21:40
Jāņa Baltvilka balvas šogad ieguva bērnu dzejas grāmatu autori un mākslinieki, informēja balvas koordinatore Alīse Nīgale.

Jāņa Baltvilka balva bērnu literatūrā tika pasniegta Kārlim Vērdiņam par dzejoļu grāmatu "Tētis", kurā, ģimenes attiecību tēlojuma centrā izvirzot tēti, emociju un intonāciju daudzveidība, īpaši labsirdīgais humors, ironija un groteskie pārspīlējumi, uzrunā dažādu vecumu lasītāju, arī pusaudzi, valdzina ar dzīves patiesuma elpu un rosina sajust un apzināties svarīgāko - savstarpēju uzticēšanos un mīlestību.

Balvu bērnu grāmatu mākslā šogad saņēma Anna Vaivare par ilustrācijām Leona Brieža dzejoļu grāmatai  "Saputrotā putra", kuras estētiski saliedētajā veidolā noturas ievērojama tēlu, noskaņu un ainu daudzveidība, kā arī dažādu paaudžu vērtības. Par spēju asprātīgi, bet bez ironijas vai kritikas nodot dzejas filozofisko vēstījumu un sentimentālo bērnības garšu, nezaudējot laikmetīgumu un latviskumu.

Starptautiskās Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā šā gada starptautiskie laureāti ir Somijas dzejniece Heli Lāksonena, bet balvu par viņas dzejoļu grāmatas  "Piec ait kalns" augstā profesionālā līmenī veiktu atdzejojumu, somu valodas dienvidrietumu dialektā atjautīgi tēlotās situācijas un dialogus atveidojot ar latviešu valodas lībiskā dialekta Vidzemes izloksnes palīdzību, saņēma Guntars Godiņš.

VAS "Latvijas valsts meža" balvu "Jaunaudze" ieguva māksliniece Vivianna Maria Staņislavska par debiju grāmatu mākslā, veidojot ekspresīvu un mūsdienīgu dizainu un ilustrācijas Ievas Samauskas dzejoļu grāmatai "Skaļā klase". Par spēju ar gaumīgas stilizācijas palīdzību vienā grāmatā ievietot visu spuraino, informācijas un emocionāli pārbagāto skolas dzīvi, ietērpjot to vizuālā valodā, kas saprotama gan skolēniem, gan viņu audzinātājiem.

Laureāti saņēma diplomus, mākslinieces Ineses Brants veidoto balvu un naudas prēmiju 1400 eiro apmērā, kā arī iespēju vienu mēnesi dzīvot un strādāt Ventspils starptautiskajā rakstnieku un tulkotāju mājā, saņemot radošo stipendiju. Balvas  "Jaunaudze" laureāts saņēma naudas prēmiju 900 eiro apmērā.

Grāmatas, kas latviešu valodā izdotas no 2015.gada maija līdz šī gada maijam, vērtēja Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome(LBJLP) prezidente un Latvijas Universitātes profesore Ilze Stikāne, bērnu literatūras pētniece, interneta žurnāla "Satori" sadaļas "Ar bērniem" redaktore Dace Bargā , Latvijas Mākslas akadēmijas(LMA) profesors un mākslinieks Juris Petraškevis, kultūras žurnāliste Santa Remere un divi daudzbērnu tēti - arhitekts Uldis Lukševics un žurnālists Ansis Bogustovs.

Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā pasniegšana notiek kopš 2004.gada, bet kopš 2008.gada balvu piešķir arī vienam Baltijas jūras reģiona rakstniekam un viņa darba tulkotājam. Dzejnieka vārdā nosauktās balvas mērķis ir palīdzēt latviešu bērnu literatūrai attīstīties, pievērst talantīgu rakstnieku un mākslinieku interesi bērnu grāmatām, kā arī rosināt bērnus un viņu vecākus izvēlēties augstvērtīgas grāmatas.


BNS / Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Mazs zēns, neviena nepieskatīts, Pļavniekos izkrīt pa 3. stāva logu; viņu sniegā atraduši garāmgājēji 34
Pārbauda gadījumu par vīriešiem Mārupē, kuri lika mašīnā iekāpt mazam zēnam 16
"Rīgas ūdens" iedzīvotājiem pēkšņi piestādījis savādus rēķinus tūkstošiem eiro apmērā 28
Pievienot komentāru