Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Leļļu teātra ilggadējais aktieris Ļevs Birmanis (1936 - 2016).

Mūžībā aizgājis aktieris Ļevs Birmanis 6

Kultūra
2016. gada 29. jūlijā 14:17 2016. gada 29. jūlijā 14:17
Ceturtdien, 28.jūlijā, 79 gadu vecumā mūžībā aizgājis Latvijas Leļļu teātra ilggadējais aktieris Ļevs Birmanis, informēja teātra pārstāve Anda Dzenīte.

Latvijas Leļļu teātra krievu trupas aktieris Birmanis, kurš dzimis 1936.gadā, darba gaitas teātrī uzsāka 1960.gadā. Kopumā viņā piedalījās vairāk nekā 80 jauniestudējumu tapšanā, bija lugu tulkotājs, dziesmu tekstu autors un turpināja iedzīvināt lelles uz Leļļu teātra skatuves līdz pat 2014.gadam.

Dzenīte stāstīja, ka skatuves vecmeistars ar neatslābstošu interesi sekoja teātra notikumiem, viņa krājumos bija neskaitāmi stāsti par Latvijas Leļļu teātra vēsturi, aktieriem un režisoriem. Pēc teātra pārstāves teiktā, bez Birmaņa nebija iedomājama neviena Leļļu teātra sezonas atklāšana vai slēgšana, tai skaitā arī pagājušās - 2015./2016. gada sezonas - noslēgums.

Paralēli aktiera darbam leļļu teātrī Birmanis kā dramatiskais aktieris sadarbojās arī ar Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātri, 2014.gadā nofilmējās spēlfilmā "Džimlai Rūdi Rallallā", darbojās kā masu uzvedumu režisors un profesionāls tulks.

Birmanis saņēmis vairākus apbalvojumus, tai skaitā Latvijas nopelniem bagātā skatuves mākslinieka nosaukumu, prezidenta personīgo pateicību 1996.gadā un "Autortiesību un komunicēšanas konsultāciju aģentūras/ Latvijas Autoru apvienības" 2004.gada laureāta titulu. 2010.gadā Birmanim piešķirts V šķiras Triju Zvaigžņu orderis par nopelniem leļļu teātra mākslas attīstībā Latvijā un ieguldījumu sabiedriskajā darbā. Līdz ar citiem skatuves māksliniekiem - vecmeistariem un ar teātra mākslu saistītiem cilvēkiem Birmanis bija uzņemts arī Latvijas Teātra Zelta fondā.

BNS / Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Kā mainījusies mūziķa Ūdrīša dzīve divus gadus pēc traģiskās avārijas? 61
Foto: lielisks vakars ar brīnišķīgo Skuteli. Sajūsmā pat Renārs Kaupers 13
Ivankas Trampas pašpalīdzības grāmatai skumji panākumi 6
Skatīt visus komentārus