Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Piemēram, britu puiši uz Rīgu brauc svinēt savas vecpuišu ballītes. Tas beigās iznākot diezgan sālīti, jo viņus krāpj, uzskata tūristi. Tiesa, arī paši savā uzvedībā nav eņģelīši, - to vislabāk zina vietējā policija.

Tūristi sūkstās, ka Rīgā viņus apkrāpj gan krogi, gan takši, gan naktstauriņi 38

Sabiedrība
2016. gada 30. jūlijā 20:45 2016. gada 30. jūlijā 20:45
Prostitūcija, nelegāls striptīzs un naudas izkrāpšana no ārzemniekiem - tās ir Vecrīgā joprojām līdz galam neatrisinātās problēmas. Taču arī paši ārzemnieki ir problēmu radītāji, kuriem par bravūrīgu sabiedriskās kārtības traucēšanu nākas maksāt lielas soda naudas, sestdien vēstīja raidījums "LNT Ziņas".

Pašvaldības policijai nedēļas nogales ir sevišķi saspringtas daudzo vecpuišu ballīšu dēļ. Tūristi, lielākoties dzērumā, pastrādā dažāda rakstura pārkāpumus. Vecrīgā izceļas vecpuišu ballīšu grupas. Šie ārzemnieki te ierodas vidēji uz četrām dienām, un ir pat aģentūras Rīgā, kas specializējas uz šī profila tūristiem.

"Vecpuišu ballīte izdevusies, ja labi noorganizēta, ir daudz alkohola un daudz sieviešu," tā raidījumam vecpuišu ballītes dalībnieks no Londonas Džons. Šo ballīšu dalībnieku tipiskākais pārkāpums ir dzimumorgānu izrādīšana publiskā vietā.

"Viņi noslēdz derības, ka jānoskrien posms, piemēram, no viena mājas stūra līdz otram, novelkot bikses. Iespējams, tā būtība ir, ka nedrīkst nokrist, ar nolaistām biksēm skrienot. Visiem negribas redzēt vīrieti, bez biksēm skrienot," stāstīja Rīgas pašvaldības policijas Tūrisma nodaļas kārtībnieks Oskars Kokņevičs. Kad pēc alkohola reibuma atžirgst, viņi ir gatavi godprātīgi maksāt sodu. Šādas dzimumorgānu izrādīšanas izdarības naudas sodā ir no 70 līdz pat 500 eiro. "Viņi ļoti uztraucas par to, ka šie pārkāpuma materiāli tiks nosūtīti uz dzīvesvietu ārzemēs. Kādam tur ir prestižs darbs un baidās, ka darba devējs varētu uzzināt. Viņi par to ļoti satraucas," norādīja Kokņevičs.

Tūrisma policijas vienas dežūras laikā vecpuišu ballītes dalībnieki sagādā daudz problēmu. "Ir bijuši gadījumi, kas viesnīcas sauc mūs, ka ir izdemolēti numuriņi. Gan viesnīcas telpas, un arī uz ielām to dara - rauj puķu stādus, demolē, karogus rāvuši, daudz situāciju," pieredzē dalījās Rīgas pašvaldības policijas Tūrisma nodaļas inspektors Aleksandrs Vaļevko.

Ņikita, kurš vadā atpūtniekus velorikšā ceturto vasaru, starp britu vecpuišu trakulībām un problēmām liek vienlīdzības zīmi. Pats vairākkārt izkāvies ar britiem. "Viņi pārāk daudz dzer, aizvaino, kliedz un pēc tam notiek kautiņi dažreiz ar viņiem. Policija nespēj to īsti kontrolēt. Mēs ar viņiem lielākoties izejam kontaktā. Pašam arī sanāk konflikti. Dažreiz notiek kautiņi, bet policija to neredz," stāstīja Ņikita.

Rīgas pašvaldības policijas Tūrisma nodaļai ir arī vēl cits uzdevums - pasargāt, lai paši ārzemnieki nekļūst par upuriem. Vietējie blēži turpina apkrāpt ar jau sen zināmām metodēm. "Problēma ir tā, ka ārzemju tūristi ar meiteņu palīdzību, kas staigā pāros Vecrīgā, tiek ievilināti klubos, kur pasūta dzērienus un par kuriem ārzemju pilsoņiem nākas norēķināties. Protams, tās meitenes nepasūta lētāko dzērienus," norāda Vaļevko.

Pastāv aizdomas, ka šīs meitenes darbojas organizētā tīklā, lai bāriem un klubiem vairotu ienākumus, bet pašvaldības policijai ir grūti to pierādīt. Sūdzas arī paši ārzemnieki. "Taksometros mūs krāpj. Vienmēr nesamērīgi augsta maksa. Tāpat bāru dzērienu kartēs latviešu valodā un krieviski ir zemākas cenas nekā tajās, ko mums iedod angliski. Tas ir nepareizi. Mūs apkrāpj," sūkstījās vecpuišu ballītes dalībnieks no Londonas Arons.

Lai arī bēdīgi slavenais seksa tūrisms kādreizējos apmēros esot izskausts, tomēr joprojām aiz masāžas salonu izkārtnēm notiek prostitūcija un darbojas arī daži pagrīdes striptīzklubi.

"Intīma rakstura dejas ar dzimumorgānu atkailināšanu nav atļautas Vecrīgā. Kad uzzinām šāda veida informāciju, tad, protams, mēs uz to reaģējam. Sūtām darbiniekus, lai veic pārbaudi. Kad tas tiek apstiprināts, tad personas tiek sauktas pie atbildības,"  teica Vaļevko. Tiesa, bieži vien lietas tālāk iestrēgst un nakts lokāli netraucēti turpina darbu.


Kasjauns.lv/LNT Ziņu dienests

Citi šobrīd lasa

Kosmetoloģes padoms par mazgāšanos ziemā: "Dušā ir jāiet, cik vien reti iespējams" 7
Visvairāk "Zelta Mikrofona" nominācijas saņem Dons, Intars Busulis un "Instrumenti" 10
Feisbukā publicēts selfijs palīdz atklāt 18 gadus vecas meitenes slepkavību 2
Skatīt visus komentārus