Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Lietuvā 2014.gadā uz 100 000 strādājošo notika 4,7 letāli nelaimes gadījumi, Latvijā - 4,5, bet Igaunijā - 2,6 letāli nelaimes gadījumi.

Nāves gadījumu skaits darba vietās Latvijā lielāks nekā vidēji Eiropas Savienībā

112
2016. gada 2. augustā 13:11 2016. gada 2. augustā 13:11
Letālo nelaimes gadījumu skaits darba vietās Latvijā ir lielāks nekā vidēji Eiropas Savienībā (ES), informēja Valsts darba inspekcijas (VDI) pārstāve Dace Aleksāne.

Saskaņā ar ES Statistikas biroja datiem, piemēram, Zviedrijā, Lielbritānijā un Vācijā uz 100 000 strādājošo noticis vidēji viens letāls nelaimes gadījums darbā, kamēr Latvijā - 4,5 letāli nelaimes gadījumi. Šāda statistika ierindo Latviju ceturtajā vietā letālo nelaimes gadījumu skaita ziņā starp visām ES valstīm. Un, kā norāda VDI, šādu ainu uzrāda arī tendences ilgākā laika periodā.

Salīdzinot Baltijas valstu mērogā, Lietuvā 2014.gadā uz 100 000 strādājošo notika 4,7 letāli nelaimes gadījumi, Latvijā - 4,5, bet Igaunijā - 2,6 letāli nelaimes gadījumi.

VDI gan norāda, ka 2015.gadā situācija Latvijā ir uzlabojusies. Tas esot saistīts arī ar to, ka inspekcija pērn pastiprinātu uzmanību pievērsa prevencijai darba aizsardzībā. 2015.gadā VDI veica 2208 preventīvās pārbaudes, kurās kontrolēja, vai darba devējs ir nodrošinājis drošu, veselībai nekaitīgu darba vidi.

VDI vēlas vērst darba devēju un darba aizsardzības speciālistu uzmanību uz satraucošo statistiku, atgādinot, ka sakārtota darba aizsardzības sistēma uzņēmumā ir svarīgākais faktors letālo nelaimes gadījumu skaita samazināšanā. Nedroša darba vide, nepilnīga darbinieku apmācība, darba vides risku neatbilstošs izvērtējums, nepietiekoša darba uzraudzība un kontrole, formāla attieksme pret darba drošību ir faktori, kas var novest pie smaga vai pat letāla nelaimes gadījuma. Tāpēc uzņēmumu vadītāji aicināti pārrunāt ar darbiniekiem drošas darba metodes, izvērtējot uzņēmumā esošo darba vidi, darbinieku apmācību, individuālos aizsardzības līdzekļus, kā arī nosūtīt darbiniekus uz obligātajām veselības pārbaudēm.

Lai noteiktu veicamos darba aizsardzības pasākumus, kā arī sagatavotu nepieciešamo dokumentāciju, darba devēji tiek aicināti izmantot bezmaksas interaktīvo rīku OiRA (Online Interactive Risk Assessment). Šobrīd latviešu valodā ir izstrādāti seši rīki - darbam birojā, izglītības iestādēm, veikaliem, lauksaimniecības uzņēmumiem, uzkopšanas darbiem un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem.

Tāpat VDI informē, ka mājaslapā "stradavesels.lv" ir pieejami dažādi informatīvie materiāli, interaktīvie rīki un cita informācija, kas palīdzēs labāk izprast darba vides riskus un to novēršanas nozīmi.

Jau ziņots, ka 22.jūlijā Jaunbērzes pagasta zemnieku saimniecībā remontdarbu laikā no tvertnes noplūda indīgi izgarojumi, kā rezultātā gāja bojā četri cilvēki, bet vēl trīs cietušie tika nogādāti slimnīcā. Vides inspektors no notikuma vietas ziņojis, ka avārijā vainojams pārsūknēšanas vada pretvārsts.

LETA / Foto: Ieva Čīka/LETA / Valsts policija / Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Filmas “Dotais lielums: mana māte” varonis Raitis atklāti par savām attiecībām ar sievietēm 49
"Viņš domāja, ka ir pasaules karalis un var mani pazemot," seksuālā uzmācībā vaino arī slaveno Maiklu Duglasu 82
VIDEO: Sievietei ar mazuli gandrīz uzkrīt nolūzis koks 1
Pievienot komentāru