Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pavasarī daudzfunkcionālajā operāciju blokā no ierindas izgāja gaisa dzesēšanas iekārta, kas joprojām nav savestas kārtībā, tādējādi ķirurgiem un ārstiem neļaujot savus darba pienākumus veikt normālos apstākļos.

"Gaiļezera" jaunatklātajā operāciju blokā trūkst personāls; ārstiem jāstrādā kā pirtī 19

Sabiedrība
2016. gada 3. augustā 08:15 2016. gada 3. augustā 08:15
Šogad janvāra beigās atklāto Rīgas Austrumu klīniskās universitātes (RAKUS) daudzfunkcionālu operāciju bloku piemeklējis personāla trūkums, kas neļauj izmantot tā iespējas, jo kopumā 22 atmošanās telpu gultas ar visu aprīkojumu ir dīkstāvē, un tas pilnībā izjauc plānoto slimnieku nomaiņu un operāciju bloka caurlaidību, šodien vēsta laikraksts "Latvijas Avīze".

Speciālisti pāriet darbā uz citiem stacionāriem, jo tur ir mazāka darba slodze un lielāka alga.

Laikraksta uzrunātie mediķi norāda, ka operāciju bloka vadītājam būtu dienas jāpavada operāciju blokā, lai saprastu, kuras problēmas novērst, un noteikti komunicēt ar ķirurgiem, taču komunikācija esot grūta, vai arī tādas neesot.

Jau ziņots, ka minēto daudzfunkcionālo operāciju bloku piemeklējušas nedienas, jo pavasarī no ierindas izgājusi gaisa dzesēšanas iekārta, kas joprojām nav savestas kārtībā, tādējādi ķirurgiem un ārstiem neļaujot savus darba pienākumus veikt normālos apstākļos.

"Tā jau nav, ka ārsti cieš un baidās runāt. Operāciju bloka vadība ir uzrakstījusi iesniegumu slimnīcas vadībai. Tas nav normāli, ka ārstiem un medicīnas māsām jāstrādā kā pirtī. Turklāt daļa no medicīnas speciālistiem uzturas operāciju blokā diennakti bez iespējas no tā iziet," laikrakstam "Latvijas Avīze" atzina Ķirurgu asociācijas prezidents, slimnīcas galvenais ķirurgs docents Haralds Plaudis.

Savukārt neiroķirurģijas nodaļas vadītājs Kārlis Bicāns, nedaudz ironizēdams, teic, ka sutīgajos apstākļos pēc trim veiktajām operācijām konstatējis, ka zaudējis trīs kilogramus svara. "Pirms operācijas jāuzvelk vienreizējās lietošanas papīra veļa, pa virsu - sterils papīra halāts, cepure un maska, tad varat iedomāties, kā cilvēks, šādi ietērpts, var justies pie operāciju galda pamatīgā karstumā un paaugstinātā mitrumā," savus darba apstākļus raksturo ārsts.


LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

FOTO. Redzēti sabiedrībā! Populāri Latvijas cilvēki visdažādākajos gadu mijas pasākumos 5
Jūras administrācija: miljonāra Lūsiņa "kuģis" Pāvilostā tomēr nav kuģis 88
Foto: Vladimirs Putins metas āliņģī, pieminot Jēzus kristīšanu 20
Skatīt visus komentārus