Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Nejūtos vainīgs, ka man ir liela pensija, piektdien pauda Ventspils mērs.

Pensionārs Lembergs atklāj, kur rodas viņa 6000 eiro pensija 55

Sabiedrība
2016. gada 5. augustā 19:52 2016. gada 5. augustā 19:52
Maksājot lielas sociālās apdrošināšanas iemaksas, nākotnē var saņemt lielu pensiju, tāpēc nav jājūtas vainīgam par to, ka saņem lielu pensiju, šodien savā iknedēļas preses konferencē paziņoja Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij").

"Nejūtos vainīgs, ka maksāju lielus nodokļus un man ir liela pensija, patiešām liela," atzina Lembergs, komentējot sabiedrībā ažiotāžu izsaukušo informāciju par to, ka viņš, sasniedzot pensionēšanās vecumu, saņem ap 6000 eiro pensiju.

Viņš gan uzsvēra, ka lielāko daļu viņa ienākumu nodrošina nevis pašvaldība, bet sabiedriskās organizācijas, piemēram, Biznesa attīstības asociācijā un Latvijas Tranzīta attīstības asociācijā.

"Jo vairāk pelnāt, jo vairāk tiek atskaitīts jūsu individuālajā pensiju fondā. Nav svarīgi, cik amatos strādā," Ventspils mērs uzsvēra, ka svarīgāks ir atalgojuma apmērs, nevis ieņemamo amatu skaits, un aicināja iedzīvotājus sekot, lai par viņiem tiktu veiktas sociālās apdrošināšanas iemaksas, kas par honorāriem, piemēram, netiek veiktas.

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij") šovasar oficiāli sasniedzis pensionēšanās vecumu un pievienojies lielāko pensiju saņēmēju pulkam. Pēc Lemberga teiktā, viņa pensijas apmērs ir aptuveni 6000 eiro mēnesī.

Kā iepriekš savā iknedēļas preses konferencē atzina Lembergs, pensionēšanās vecuma sasniegšana viņa ikdienā nekādas pārmaiņas nav ieviesusi. Viņš ir apņēmības pilns enerģiski turpināt darbu un gatavs turpmākiem profesionālajiem izaicinājumiem, tostarp ar savas partijas biedru atbalstu kandidēt nākamgad gaidāmajās Ventspils domes vēlēšanās.

Kā zināms, lielākā pensija Latvijā ir ap 19 000 eiro mēnesī. "Latvijas avīze", iespējams, maldīgi par tās saņēmēju nosauca "Liepājas metalurga" bijušo īpašnieku Sergeju Zaharjinu. Viņa advokāts šo informāciju noliedza, sakot, ka Zaharjina pensija esot ap 3000 eiro liela.

LETA/Kasjauns.lv/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Ko stjuarti tev nestāsta? Aviokompānijas darbiniece atklāj šokējošas lietas par notiekošo lidojumos 63
Baraks Obama prot romantiski pārsteigt. Lūk, kā viņš apsveicis sievu dzimšanas dienā 13
Filmas “Dotais lielums: mana māte” varonis Raitis atklāti par savām attiecībām ar sievietēm 40
Skatīt visus komentārus