Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
"MolPort" direktors Imants Zudāns.

Aizturēta VID ģenerāldirektora amata pretendentes Koļegovas brāļa automašīna 40

Sabiedrība
2016. gada 9. augustā 18:18 2016. gada 9. augustā 18:18
(Ziņa papildināta 23:33) Šodien uz Latvijas robežas aizturēta Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora (VID) amata pretendentes Ingas Koļegovas brāļa automašīna, šodien preses konferencē paziņoja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Detalizētāku informāciju par notikušo premjers nesniedza. Premjera preses sekretārs Andrejs Vaivars pēc preses konferences informēja, ka automašīnas aizturēšanu veikusi kāda no VID struktūrvienībām. Koļegovas brālis neesot aizturēts.

Premjers to uzskata kā pierādījumu, kas apliecina viņa rīcībā esošo informāciju par VID "shēmām un struktūrām", kuras nevēlas vadītāju, kas mainītu iestādi.

Tāpat esot cilvēki arī partijā "Vienotība", kuri nevēlas VID reformas.

Kučinskis uzsvēra, ka, neskatoties uz "Vienotības" ministru lēmumu šodien neiecelt Koļegovu VID ģenerāldirektores amatā, lēmums par viņas iecelšanu tiks pieņemts nākamnedēļ.

"Spēki, kas ir ieinteresēti vājā VID, ir pietiekoši dzīvi. "Vienotības" ministriem vēlos uzsvērt, ka es neesmu ar mieru piedalīties šādās spēlēs. Vai nu veidojam tiesisku vidi, kurā nav vietas personām, kas domā par labuma gūšanu, vai arī jābūt citai valdībai," uzsvēra Ministru prezidents.

"Es neatkāpšos un pēc nedēļas šis jautājums būs valdības darba kārtībā," uzsvēra Kučinskis un piebilda, ka viņš nezina, vai arī pēc nedēļas "Vienotības" ministri neatbalstīs Koļegovu VID vadītājas amatā.

Pēc aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas, aizturēta Koļegovas jaunākā brāļa Imanta Zudāna kravas automašīna. Kā liecina "Firmas.lv" dati, Imants Zudāns ir tirdzniecības uzņēmuma "Molport" mazākuma līdzīpašnieks un vienīgais valdes loceklis.

VID aģentūrai LETA noliedza, ka kāda no tā struktūrvienībām būtu aizturējusi Koļegovas brālim piederošā uzņēmuma "Molport" automašīnu, sīkākus komentārus nesniedzot. Līdz ar to šobrīd nav zināms, vai ir veikta kāda cita aizturēšana saistībā ar Koļegovas brāli.

Vēlēk plašsaziņas līdzekļiem izsūtītā paziņojumā VID arī uzsver, ka kategoriski noraida izteiktos pārmetumus par centieniem izmantot dienesta rīcībā esošos resursus, lai ietekmētu dienesta vadības izvēli.

"Vēršam arī uzmanību, ka VID, veicot tam noteiktos uzdevumus un pienākumus, konsekventi ievēro Latvijas Republikas un Eiropas Savienības likumos un normatīvajos aktos noteikto. Jebkādus uzraudzības un kontroles pasākumus nodokļu un muitas jomā VID veic, balstoties uz rūpīgi izstrādātām riska analīzes sistēmām un kvalificētu darbinieku profesionālo pieredzi un zināšanām. Tādējādi ir pilnīgi nepieņemami un nepamatoti jebkādi apgalvojumi par iespējamo politisko ietekmi uz iestādes rīcību vai lēmumiem," uzsver VID.

Kā ziņots, "Vienotības" iebildumu dēļ valdība šodien uz nedēļu atlika Valsts vides dienesta vadītājas Koļegovas apstiprināšanu VID ģenerāldirektora amatā.

"Firmas" dati liecina, ka Koļegova ir 50% kapitāldaļu īpašniece uzņēmumā "Pallogs" un dividendēs no uzņēmuma viņa pērn saņēmusi 320 000 eiro. Kā skaidro pati Koļegova, viņa šīs dividendes pērn dāvinājusi savam brālim - Mārim Zudānam, kurš ir "Pallogs" valdes priekšsēdētājs. Tāpat Koļegova pērn izsniegusi aizdevumus 220 914 eiro apmērā.

Medijos Koļegova skaidrojusi, ka ir tikai formāla "Pallogs" līdzīpašniece, bet labuma guvējs ir viņas brālis. Arī dāvinājumi esot izsniegti brāļa ģimenei.

"Pallogs" īpašnieki līdzīgās daļās ir Koļegova un Elmārs Švirksts. Koļegovai puse uzņēmuma pieder kopš 2005.gada, kad viņa 50% uzņēmuma daļu

pārņēma no sava brāļa. "Pallogs" pērn strādāja ar 11 692 986 eiro apgrozījumu un 985 135 eiro peļņu.

Saskaņā ar VID publiskoto Koļegovas amatpersonas deklarāciju, viņai ir divi pilngadīgi brāļi.

BNS / Foto: Diāna Lozko/LETA

Citi šobrīd lasa

Visvairāk "Zelta mikrofona" nomināciju saņem Dons, Intars Busulis un "Instrumenti" 28
FOTOREPORTĀŽA. Filmas “Nameja gredzens” galvenie varoņi ballītē nobauda latviešu alu 9
Sieva sarīko kārtējo publisko skandālu, nonāk policijā, bet viņas mīļotais uz iecirkni atbrauc dzēris 21
Skatīt visus komentārus