Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Koļegovas amatpersonas deklarācijās norādīts, ka 2015.gadā dividendēs no "Pallogs" viņa saņēmusi 320 000 eiro, 2014.gadā - 380 000 eiro, bet 2013.gadā - 240 000 latu (341 500 eiro).

Turpinās dīvainības ap Koļegovas miljonu 74

Politika
2016. gada 10. augustā 16:12 2016. gada 10. augustā 16:12
(Papildināta 19:30) Lai gan Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata kandidāte Inga Koļegova savās amatpersonas deklarācijās norādījusi, ka pēdējos gados saņēmusi gandrīz miljonu eiro dividendes no sev daļēji piederošā koka palešu ražotāja SIA "Pallogs", firmas iesniegtie dokumenti Uzņēmumu reģistrā liecina, ka uzņēmuma dalībnieki šajos gados nolēmuši peļņu nesadalīt, liecina "Firmas.lv" datubāzē pieejamā informācija.

"Firmas.lv" pieejamie "Pallogs" dalībnieku sapulču protokoli liecina, ka pēdējos četrus gadus uzņēmuma dalībnieku sapulce katru gadu nolēma nesadalīt iepriekšējā gadā gūto peļņu.

Vienlaikus uzņēmuma vadības ziņojumā par 2015.gadu norādīts, ka vadības priekšlikums ir 2015.gada peļņu nesadalīt, bet sadalīt iepriekšējo gadu peļņu.

Dalībnieku sapulču protokolus, saskaņā ar kuriem nolemts peļņu nesadalīt, parakstījis uzņēmuma 50% kapitāldaļu īpašnieks un valdes loceklis Elmārs Švirksts un Koļegovas pilnvarotā persona - viņas brālis un uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Māris Zudāns. Vadības ziņojumu parakstījusi uzņēmuma valde - Zudāns, Švirksts un valdes loceklis Aivars Erels.

Koļegovas amatpersonas deklarācijās norādīts, ka 2015.gadā dividendēs no "Pallogs" viņa saņēmusi 320 000 eiro, 2014.gadā - 380 000 eiro, bet 2013.gadā - 240 000 latu (341 500 eiro).

"Pallogs" peļņa 2015.gadā bija 0,99 miljoni eiro, 2014.gadā - 0,55 miljoni eiro, 2013.gadā - 0,68 miljoni eiro, bet 2012.gadā - 1,05 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Kā aģentūrai LETA skaidroja Koļegova, dividendes, pamatojoties uz dalībnieku sapulces lēmumiem, tikušas sadalītas turpmākajos gados. Apstāklis, ka, apstiprinot gada pārskatu, dalībnieki sākotnēji lēmuši peļņu nesadalīt, neliedz dalībniekiem tiesības vēlāk, līdz nākamā gada pārskata apstiprināšanai, sadalīt iepriekšējo gadu nesadalīto peļņu un izmaksāt to dividendēs.

Tāpat viņa norādīja, ka dividenžu izmaksu regulē Komerclikums un uzņēmumā tas noticis, stingri vadoties pēc šīm prasībām, proti, lēmumu ir pieņēmuši dalībnieki.

LETA jau ziņoja, ka uzmanību uz neskaidrību dividenžu izmaksās vērsa partija "Vienotība".

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) sola pārbaudīt "Vienotības" sniegto informāciju par Koļegovu, kas bijusi par iemeslu, kāpēc partija vakar nav atbalstījusi viņas iecelšanu amatā. "Vienotības" vadītājs Andris Piebalgs šodien pēc tikšanās ar Kučinski medijiem pavēstīja, ka šī informācija kļuva zināma tikai vakar. Savukārt Kučinskis atzina - ja šī informācija viņa rīcībā būtu nonākusi ātrāk, viņš jautājumu par Koļegovas apstiprināšanu amatā būtu uz nedēļu atlicis.

Jau ziņots, ka "Vienotības" iebildumu dēļ valdība otrdien uz nedēļu atlika Valsts vides dienesta vadītājas Koļegovas apstiprināšanu VID ģenerāldirektora amatā.

Balsojumā visi četri klātesošie "Vienotības" ministri balsoja pret Koļegovas apstiprināšanu, un saskaņā ar koalīcijas līgumu šādā gadījumā jautājuma izskatīšana ir jāatliek. Pēc diskusijām Kučinskis pasludināja pārtraukumu sēdē.

Pēc sēdes atsākšanās premjers paziņoja, ka viņš nebūs tas, kuru var šantažēt, taču vienlaikus viņš arī nebūs tas, kurš pārkāps koalīcijas līgumu. Līdz ar to jautājuma izskatīšana uz nedēļu tika atlikta.

LETA / Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Visvairāk "Zelta mikrofona" nomināciju saņem Dons, Intars Busulis un "Instrumenti" 18
FOTOREPORTĀŽA. Filmas “Nameja gredzens” galvenie varoņi ballītē nobauda latviešu alu 2
Vācijai tuvojas nikna vētra "Frīderike" 6
Skatīt visus komentārus