Kopumā Latvijā izdoto grāmatu skaits salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir gandrīz nemainīgs, proti, 2015.gadā izdotas 2187 grāmatas un brošūras, to vidējā tirāža 1427 eksemplāri.

Teju par 20% samazinājusies latviešu daiļliteratūras grāmatu tirāža 5

Ziņas
2016. gada 10. augustā 18:33
Pagājušajā gadā par gandrīz 20% sarukusi latviešu daiļliteratūras grāmatu vidējā tirāža, sasniedzot zemāko rādītāju kopš neatkarības atjaunošanas - vienas latviešu daiļliteratūras grāmatas vidējā tirāža pērn bijusi vien 900 eksemplāru, informēja Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB).

Kā skaidro LNB izdevējdarbības statistikas eksperte Gunta Lodziņa, kaut arī latviešu daiļliteratūras grāmatu vidējā tirāža ir būtiski samazinājusies, izdoto latviešu daiļliteratūras grāmatu skaits, salīdzinot ar 2014.gadu, ir pat palielinājies no 384 līdz 417 grāmatu nosaukumiem.

Kā atzīst Lodziņa, kopumā Latvijā izdoto grāmatu skaits salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir gandrīz nemainīgs, proti, 2015.gadā izdotas 2187 grāmatas un brošūras, to vidējā tirāža 1427 eksemplāri. Tāpat Latvijā pērn izdoti 322 žurnāli, 252 laikraksti, 237 attēlizdevumi - izstāžu katalogi, mākslas albumi, bērnu krāsojamās grāmatas -, 328 kartogrāfiskie izdevumi, 126 nošu izdevumi un cita veida izdevumi.

Latvijas izdevējdarbības statistika tiek veidota, balstoties uz saņemtajiem izdevumu obligātajiem eksemplāriem, kuri izdevējam ir jāpiegādā bez maksas, kā arī izdevējs divas reizes gadā bibliotēkai iesniedz pārskatu, kurā norāda izdevumu tirāžas, papildina LNB preses pārstāvis Augusts Zilberts.

Krājums "Latvijas izdevējdarbības statistika 2015", kur dažādos griezumos apkopota informācija par izdevējiem, izdevumiem un to tirāžām, bez maksas pieejams LNB tīmekļa vietnē .

LETA / Foto: publicitātes foto (F64)
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Ieroču atļaujas izsniedzējs runā publiski: noziegums, par kuru tur aizdomās Egidiju, ir kas nepieredzēts 16
  • Latvietim Andrejam Īrijā piespriež mūža ieslodzījumu. Cietumā sēž arī viņa brālis 37
  • Murgs... teroristi grasījās spridzināt slaveno Rialto tiltu Venēcijā 9