Gandrīz puse (45%) Latvijas iedzīvotāju atbalsta bēgļu uzņemšanu.

Jaunākās aptaujas dati: vairāk nekā puse iedzīvotāju ir pret bēgļu uzņemšanu. VIDEO 34

Ziņas
2016. gada 11. augustā 13:52
Nedaudz vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju ir pret bēgļu uzņemšanu un uzskata, ka viņu kvalitāte ciestu, ja kaimiņos dzīvotu bēgļu ģimene, noskaidrots pētījumu aģentūras "Norstat" veiktajā aptaujā sadarbībā ar ANO Bēgļu aģentūru (UNHCR)

Gandrīz puse (45%) Latvijas iedzīvotāju atbalsta bēgļu uzņemšanu, vislielākais atbalsts ir no iedzīvotājiem vecumā pēc 60, bet viszemākais – vecuma grupās 15-29 un 40-49. Lai arī liela sabiedrības daļa pauž atbalstu bēgļiem, tomēr vairums (55%) ir drīzāk pret bēgļu uzņemšanu un uzskata, ka viņu dzīves kvalitāte ciestu, ja kaimiņos dzīvotu bēgļu ģimene (66%).

Pilnībā bēgļu uzņemšanu neatbalsta ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju, bet divas trešdaļas ieņem mērenu pozīciju. “Vidējais Latvijas iedzīvotājs nav ne stipgri par, ne stingri pret bēgļu uzņemšanu – 67% respondentu ir snieguši atbildes “drīzāk jā” vai “drīzāk nē”,” sacīja pētījumu kompānijas “Norstat” pārstāvis Edgars Lapiņš. Viņš sacīja, ka aptuveni desmitā daļa Latvijas iedzīvotāju bēgļu uzņemšanu atbalsta pilnībā.

Latviski runājošo vidū atbalsts bēgļiem ir uz pusi lielāks nekā krievvalodīgi vidū. Savukārt pēc ienākumu līmeņa vidusslānis (alga 500 – 800 eiro mēnesī) ir pozitīvi noskaņots, bet iedzīvotāji, kuri saņem minimālo algu vai lielāku nekā vidējo, ir negatīvāk noskaņoti. Tāpat secināts, ka bēgļu uzņemšanai lielāku atbalstu pauž cilvēki ar augstāku izglītības līmeni.

Rīgā un Latgalē pret bēgļiem izturas visskeptiskāk – šajos reģionos viņu uzņemšanu atbalsta attiecīgi 37% un 39% repondentu. Visatvērtākie bēgļu jautājumā ir Pierīgas , Zemgales un Vidzemes iedzīvotāji – attiecīgi 54%, 53% un 51% respondentu. Kurzemē 49% aptaujāto domā, ka Latvijai vajadzētu uzņemt bēgļus. Kurzemnieki salīdzinājumā ar cietiem vismazāk uzskata, ka viņu dzīves kvalitāte ciestu, ja kaimiņos dzīvotu bēgļi.

Aptauju veidoja pētījumu kompānija “Norstat”. Tā veikta interneta vidē, laika posmā no 2016.gada 1.jūlija līdz 8.jūlijam aptaujājot 702 Latvijas iedzīvotājus.

"Mēs darītu tāpat" video:

BNS/Foto: Reuters/Scanpix/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Slimnīcā blakus palātās piedzimst puika un meitene. Izrādās, viņus kaut kas vieno! 28
  • Policija notvērusi Egidiju – lietuviešu puisi, kurš nošāva savu ģimeni 30
  • Lietuvas policisti atklāj šokējošā nozieguma detaļas. "Bija pauzes, Egidijs varēja aptvert, ko dara" 16