Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Gandrīz puse (45%) Latvijas iedzīvotāju atbalsta bēgļu uzņemšanu.

Jaunākās aptaujas dati: vairāk nekā puse iedzīvotāju ir pret bēgļu uzņemšanu. VIDEO 34

Sabiedrība
2016. gada 11. augustā 13:52 2016. gada 11. augustā 13:52
Nedaudz vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju ir pret bēgļu uzņemšanu un uzskata, ka viņu kvalitāte ciestu, ja kaimiņos dzīvotu bēgļu ģimene, noskaidrots pētījumu aģentūras "Norstat" veiktajā aptaujā sadarbībā ar ANO Bēgļu aģentūru (UNHCR)

Gandrīz puse (45%) Latvijas iedzīvotāju atbalsta bēgļu uzņemšanu, vislielākais atbalsts ir no iedzīvotājiem vecumā pēc 60, bet viszemākais – vecuma grupās 15-29 un 40-49. Lai arī liela sabiedrības daļa pauž atbalstu bēgļiem, tomēr vairums (55%) ir drīzāk pret bēgļu uzņemšanu un uzskata, ka viņu dzīves kvalitāte ciestu, ja kaimiņos dzīvotu bēgļu ģimene (66%).

Pilnībā bēgļu uzņemšanu neatbalsta ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju, bet divas trešdaļas ieņem mērenu pozīciju. “Vidējais Latvijas iedzīvotājs nav ne stipgri par, ne stingri pret bēgļu uzņemšanu – 67% respondentu ir snieguši atbildes “drīzāk jā” vai “drīzāk nē”,” sacīja pētījumu kompānijas “Norstat” pārstāvis Edgars Lapiņš. Viņš sacīja, ka aptuveni desmitā daļa Latvijas iedzīvotāju bēgļu uzņemšanu atbalsta pilnībā.

Latviski runājošo vidū atbalsts bēgļiem ir uz pusi lielāks nekā krievvalodīgi vidū. Savukārt pēc ienākumu līmeņa vidusslānis (alga 500 – 800 eiro mēnesī) ir pozitīvi noskaņots, bet iedzīvotāji, kuri saņem minimālo algu vai lielāku nekā vidējo, ir negatīvāk noskaņoti. Tāpat secināts, ka bēgļu uzņemšanai lielāku atbalstu pauž cilvēki ar augstāku izglītības līmeni.

Rīgā un Latgalē pret bēgļiem izturas visskeptiskāk – šajos reģionos viņu uzņemšanu atbalsta attiecīgi 37% un 39% repondentu. Visatvērtākie bēgļu jautājumā ir Pierīgas , Zemgales un Vidzemes iedzīvotāji – attiecīgi 54%, 53% un 51% respondentu. Kurzemē 49% aptaujāto domā, ka Latvijai vajadzētu uzņemt bēgļus. Kurzemnieki salīdzinājumā ar cietiem vismazāk uzskata, ka viņu dzīves kvalitāte ciestu, ja kaimiņos dzīvotu bēgļi.

Aptauju veidoja pētījumu kompānija “Norstat”. Tā veikta interneta vidē, laika posmā no 2016.gada 1.jūlija līdz 8.jūlijam aptaujājot 702 Latvijas iedzīvotājus.

"Mēs darītu tāpat" video:

BNS/Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Kāpēc Megana Mārkla nevar likt diadēmu, bet hercogiene Ketrīna var? 18
Dombrovskis vasarās ASV piestrādā par apkopēju 22
Lielbritānijas parlamenta loceklis iemieg "Breksita" debašu laikā 2
Skatīt visus komentārus