Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
"Tikai formāli iegūt krēslu nākamotrdien man nav tas, kas bijis iemesls, kādēļ es vispār uzsāku šo ceļu," saka Inga Koļegova.

Koļegova atklāj galveno iemeslu, kāpēc atteikusies no VID priekšnieces krēsla 34

Politika
2016. gada 12. augustā 20:38 2016. gada 12. augustā 20:38
Līdzšinējā reālākā kandidāte uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu Inga Koļegova savu kandidatūru atsauca, bažījoties par politiska atbalsta trūkumu gadījumā, ja jaunajā amatā nāktos īstenot sāpīgas reformas. To viņa atzina raidījumam "LNT Ziņas". Savukārt politoloģe Iveta Kažoka ap VID ģenerāldirektora amatu notiekošos raksturo kā "paranojas pilnu haosu"

Koļegovai bijušas bažas, vai pat pozitīva balsojuma rezultātā nākamās nedēļas valdības sēdē viņa turpmāk spētu īstenot iecerētos darbus.

"Es neredzu iespēju realizēt tās reformas un izdarīt tos darbus, kurus biju iecerējusi. Tikai formāli iegūt krēslu nākamotrdien man nav tas, kas bijis iemesls, kādēļ es vispār uzsāku šo ceļu. Tur bija ļoti daudz darāmā, un to nevar izdarīt tad, ja nav stingra politiskā atbalsta. Līdz ar to faktiski tas ir pats galvenais iemesls," atzina Koļegova.

Kažoka ap VID ģenerāldirektora amatu notiekošo raksturo kā "paranojas pilnu haosu"

"To, kas ir noticis starp partijām Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora apstiprināšanas kontekstā, savādāk kā par paranojas pilnu haosu ir grūti raksturot, process tik ātri un absolūti degradējās tik īsā laikā," tā raidījumam "LNT Ziņas" komentēja politoloģe Iveta Kažoka.

Pēc viņas vērtējuma, VID ģenerāldirektora virzīšanas process ir bijis Latvijas sliktākajās tradīcijās - nepārdomāts, tāds, kas izsauc pret sevi pārspīlētu reakciju.

"Saprotu, kāpēc [Valsts vides dienesta vadītāja, līdzšinējā VID ģenerāldirektora amata kandidēta Inga] Koļegovas kundze jutās neomulīgi, jo izvirzīta publiskai saplosīšanai. Man izskatās, ka tas pretspiediens pret viņas apstiprināšanu amatā būs izrādījies pārāk liels, bet, vai šīs kandidatūras atsaukšana kopumā nāks par labu sabiedrībai un VID vai nē, parādīs, kādi būs turpmākie valdības soļi," uzskata Kažoka.

Viņa domā, ka Koļegovu valdība otrdien būtu iecēlusi VID vadītāja amatā, jo šobrīd vēl nav atrasts tikpat spēcīgs cits profesionālis.

Kažoka arī atzīst, ka Koļegova acīmredzot salūzusi politiskā spiediena un toksiskās informatīvās telpas dēļ. Galvenokārt iemesls tam ir necaurskatāmais veids, kā kandidātus vispār izraugās ļoti augstiem valsts amatiem.

Kasjauns.lv, LNT ziņas / Foto: Edijs Pālens/ LETA


Citi šobrīd lasa

Sieva sarīko kārtējo publisko skandālu, nonāk policijā, bet viņas mīļotais uz iecirkni atbrauc dzēris 22
Par haskiju turēšanu mēslos, mitrumā un trūkumā atbildīgajiem 800 eiro sods 20
"Labāk pusstundu vēlāk mājās, nekā stundu ātrāk morgā..." Policisti asi izsakās par vakardienas notikumiem uz ceļiem 29
Skatīt visus komentārus