Policisti sastapa māti, kas bija galīgi piedzērusies.

Iļģuciemā atrod briesmīgos apstākļos dzīvojošus mazuļus, mātei viss vienalga 70

112
2016. gada 15. augustā 17:33 2016. gada 15. augustā 17:33
Rīgā Pašvaldības policija (RPP) no kādas dzērāju ģimenes izņēmusi divus briesmīgos apstākļos dzīvojošus mazuļus.

Pagājušā sestdienā policisti saņēma izsaukumu Iļģuciemā, kur kāda kaimiņa dzīvoklī atradās iereibusi sieviete, kura nespēja parūpēties par saviem bērniem.

Ierodoties notikuma vietā, sastapts policijas izsaucējs, kurš norādīja uz iereibušo sievieti un diviem maziem bērniem. Sieviete tieši tobrīd dzēra alu no plastmasas pudeles. Netālu no viņas atradās divi mazi bērni - divus gadus veca meitene un desmit mēnešus vecs puisēns, kurš tajā brīdī pacēla no netīras grīdas ābolu un sāka to ēst. Abi bērni bija nekopti un nēsāja smirdošas autiņbiksītes. Savukārt telpa bija pilna ar cigarešu dūmiem, uz galda stāvēja vairāki alkoholisko dzērienu iepakojumi, bet uz grīdas metējās tukšās alkohola pudeles un cigarešu izsmēķi.

Neskatoties uz policijas darbinieku klātbūtni, bērnu māte nekautrēdamies smēķēja bērnu klātbūtnē un lietoja cieņu aizskarošus izteicienus, kurus tikko runātspējīgie bērni atkārtoja. Tāpat pārrunu laikā māte nepievērsa ne mazāko uzmanību abu bērnu gaitām, viņiem bija brīvi pieejami dažādi asi priekšmeti.

Sieviete paskaidroja, ka viena bērna tēvs guļ citā šīs ēkas dzīvoklī, bet otram bērnam tēva neesot, jo viņš pēc bērna dzimšanas neesot interesējies par atvases gaitām.

Viens no policistiem devās uz sievietes norādīto dzīvokli, lai sastaptu bērna tēvu un veiktu abu bērnu dzīvesvietas apskati. Ieejot otrā dzīvoklī, sastapts vīrietis, kurš bija iemidzis un nosmērējies ar saviem izkārnījumiem. Arī bērna tēvs bija manāmā alkohola reibumā. Veicot pārrunas ar vīrieti, viņš kārtības sargiem pastāstīja, ka viņam ir vienalga, kur šobrīd atrodas un ko dara viņa bērns, un lai darot ar viņu, ko vien vēloties.

Apskatot vienistabas dzīvokli, konstatēts, ka tas nav piemērots bērnu audzināšanai - dzīvokļa telpas bija piesmēķētas, grīda netīra, bērniem nebija gultiņu un ledusskapī nebija piemērotas pārtikas.

Apskates laikā dzīvoklī ienāca kaimiņiene, kura policijai pastāstīja, ka bērnu tēvs divus gadus vecajai meitai un astoņus mēnešus vecajam dēlam regulāri devis alkoholu, lai viņi nomierinātos un ātrāk iemigtu.

Uz notikuma vietu izsaukti mediķi, kuri, apskatot abus bērnus, pamanīja, ka viņiem uz ķermeņa ir dažādi izsitumi, iespējams, radušies minimālo higiēnas prasību neievērošanas dēļ, savukārt citi veselības traucējumi netika konstatēti.

Policija arī veica alkohola koncentrācijas pārbaudi mātei, kurā noskaidrots, ka viņa ir 2,98 promiļu reibumā. Policijā pieņemts lēmums abus bērnus šķirt no ģimenes un nogādāt krīzes centrā, kur tie nodoti medmāsas aprūpē.

Par notikušo sākta lietvedība, kā arī informēta Rīgas bāriņtiesa.

LETA/Foto: Rīgas Pašvaldības policija

Citi šobrīd lasa

Policija meklē bezvēsts pazudušu sievieti ar zīdaini 19
Pavisam oficiāli! Breds Pits pārdzīvojis šķiršanos. Viņam jauna mīlestība 34
Rīgā pazudusi 14 gadus vecā Nikola - pēdējoreiz viņas telefons bija ieslēgts šorīt 46
Skatīt visus komentārus