Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Savas dzīves laikā Orasio Salgāns radījis apmēram 400 tango mūzikas kompozīcijas, no kurām pazīstamākā ir “A Fuego Lento” (“Uz lēnas uguns”).

"Uz redzēšanos, Maestro, līdz nākamajam tango!" Miris Argentīnas mūzikas leģenda Orasio Salgāns

Kultūra
2016. gada 20. augustā 10:12 2016. gada 20. augustā 10:12
Ievērojamais Argentīnas tango mūzikas pianists, komponists un diriģents Orasio Salgāns ir miris piektdien Buenosairesā divus mēnešus pēc savas 100 gadu jubilejas atzīmēšanas, piektdien paziņoja Argentīnas mūziķu ģilde.

"Uz redzēšanos, Maestro, līdz nākamajam tango," teikts ģildes paziņojumā tās interneta vietnē.

Afroargentīnietis Orasio Adolfo Salgāns, kurš piedzima 1916.gada 15.jūnijā Buenosairesā, sāka spēlēt klavieres sešu gadu vecumā. 14 gadu vecumā viņš spēlēja muzikālo pavadījumu mēmajām filmām rajona kinoteātrī.

Kad Salgānam bija 20 gadu, tango orķestra vadītājs Roberto Firpo atklāja viņa talantu un uzņēma savā orķestrī.

1942.gada beigās Salgāns ierakstīja savu pirmo kompozīciju, bet 1944.gadā izveidoja savu orķestri, kas pastāvēja līdz 1947.gadam. Pēc tam viņš nodevās komponēšanai un mūzikas pedagoga darbam un 1950.gadā izveidoja jaunu orķestri.

1960.gadā Salgāns piedalījās slavena tango kvinteta “Quinteto Real” dibināšanā, kurā viņš spēlēja klavieres. Šīs grupas mērķis bija radīt instrumentālu tango mūziku, kas paredzēta, lai to klausītos, nevis dejotu.

Orasio Salgāns - “A Fuego Lento” - video:

Salgāns arī desmitiem gadu uzstājās duetā ar ģitāristu Ubaldo de Lio, pēdējoreiz kāpjot uz skatuves 94 gadu vecumā.

Savas dzīves laikā viņš radījis apmēram 400 tango mūzikas kompozīcijas, no kurām pazīstamākā ir “A Fuego Lento” (“Uz lēnas uguns”).

Uz Salgāna 100 gadu jubileju 15.jūnijā diriģents Daniels Barenboims vadīja viņa darbu koncertu Buenosairesas Kolumba Teātrī (Teatro Colon). Šīgada Buenosairesas Starptautiskajā tango festivālā, kas tika atklāts ceturtdien, 18 pianisti izpildīs deviņus no Salgāna darbiem.


LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no video

Citi šobrīd lasa

Kāpēc Megana Mārkla nevar likt diadēmu, bet hercogiene Ketrīna var? 18
Ivankas Trampas pašpalīdzības grāmatai skumji panākumi 8
Lielbritānijas parlamenta loceklis iemieg "Breksita" debašu laikā 2
Pievienot komentāru