Siltajā laikā čūskas kļūst krietni aktīvākas.

Atgriežoties siltam laikam, vairākus cilvēkus sakodušas čūskas un sadzēluši kukaiņi 2

Ziņas
2016. gada 21. augustā 15:21
Vakar vairāki cilvēki meklējuši medicīnisko palīdzību pēc gūtajiem kukaiņu vai čūsku kodumiem, pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Sarmīte Skujiņa.

Kurzemē kāds 56 gadus vecs vīrietis strādājis mājas pagalmā, kad viņu potītes apvidū sakodusi čūska, savukārt 65 gadus vecu vīrieti čūska sakodusi plaukstā brīdī, kad viņš to mēģinājis paņemt rokās. Pēc čūskas koduma pirkstā pie mediķiem vērsās arī kāda 53 gadus veca sieviete Pierīgā, kura bija strādājusi piemājas dārzā.

Ar smagu alerģisku reakciju pēc sirseņu koduma slimnīcā nogādāts kāds 29 gadus vecs vīrietis. Pēc divu sirseņu dzēliena vīrietim sākusies smaga alerģiska reakcija, kā rezultātā vīrietis nokritis un zaudējis samaņu.

Kurzemē kādu 47 gadus vecu sievieti galvā sadzēla bites, pēc kā sievietei uz sejas radās tūska. Līdzīga organisma reakcija bijusi arī kādai 23 gadus vecai sievietei Latgalē, kuru, dzerot sulu, mutē sadzēla lapsene, kā arī kādai 49 gadus vecai sievietei Kurzemē, kuru lapsene sadzēla rokā.

Mediķi atgādina, ka, atgriežoties siltiem laikapstākļiem, palielinās risks gūt kādu kukaiņu vai čūsku kodumus. Dzēlienu vai kodumu izraisītu alerģisku reakciju gadījumā mediķi aicina iedzīvotājus meklēt medicīnisko palīdzību.

Kopumā aizvadītajā diennaktī mediķi saņēma 1308 izsaukumus, no kuriem 321 bija saistīti ar traumām.

LETA

/

Foto: Evija Trifanova/LETA

Izlasi

Sists, vajāts, sodīts jeb - Ko nozīmē būt grafiti māksliniekam Latvijā? 116
Latvijas skolēns Ingus izcīna zelta medaļu Baltijas informātikas olimpiādē 75
Traģēdija Rīgas kinoteātrī: mediķiem neizdodas atdzīvināt vīrieti 35
Pievienot komentāru