Edgars Rinkēvičs šorīt lidostā sagaidīja ierodamies ASV viceprezidentu. Ārlietu ministrs tviterī operatīvi reportēja, kā jūtas un ko teica Džo Baidens.

"Esam sabiedrotie!" Rinkēvičs tviterī ziņo par Baidena pirmajiem vārdiem Rīgas lidlaukā 125

Politika
2016. gada 23. augustā 09:53 2016. gada 23. augustā 09:53
ASV viceprezidents Džo Baidens šorīt Rīgā ieradās ar vārdiem "Esam sabiedrotie!", mikroblogošanas vietnē "Twitter" pavēstīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Pēc ministra teiktā, Baidens jau pirmajā tikšanās brīdī apgalvojis, ka ASV atbalsts Latvijai ir nelokāms. Pēc Rinkēviča domām, šāds ASV viceprezidenta apgalvojums ir "lielisks dienas sākums".

Kā ziņots, Baidena delegācija šorīt lidostā "Rīga" ieradās ar divām ļoti līdzīgām lidmašīnām.

Baidena delegāciju sagaidīt klātienē bija ieradies Rinkēvičs un ASV vēstniece Latvijā Nensija Petita, kā arī citas ministrijas un vēstniecības amatpersonas.

Ap plkst.8.30 no vienas no lidmašīnām izkāpa Baidens, kurš pārmija dažus vārdus ar Rinkēviču. Baidenu sagaidīja divi vienāda izskata limuzīni, no kuriem vienā viņš iekāpa un devās prom no lidostas.

Saistībā ar augstās ASV amatpersonas vizīti Latvijā šorīt Rīgā ir pastiprināti drošības pasākumi, kā arī noteikti satiksmes ierobežojumi. Virs galvaspilsētas centra lidinās helikopters. Rīta pusē pilsētas centrā un tuvajā Pārdaugavā neierasti lieli sastrēgumi nebija izveidojušies.

Baidenam Rīgā paredzētas tikšanās ar visu triju Baltijas valstu prezidentiem. ASV viceprezidentam paredzētas arī divpusējas tikšanās ar Raimondu Vējoni un Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS).

1942.gadā dzimušais Baidens ir pieredzējis ASV politiķis no Demokrātiskās partijas. ASV viceprezidenta amatā viņš tika apstiprināts 2009.gadā. Pirms tam, kopš 1973.gada, Baidens bija ASV senators. Kopumā viņš šajā amatā ticis pārvēlēts sešas reizes.

Latvijas valsts augstākās amatpersonas ar Baidenu iepriekš tikušās ārvalstu vizītēs. 2014.gadā Baidens apmeklēja arī Lietuvu.

2011.gadā toreizējais Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers Vašingtonā Baidenam pasniedza Triju Zvaigžņu ordeņa II šķiras apbalvojumu.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA / Ieva Makare / LETA

Citi šobrīd lasa

Viss, kas būtu jāzina par britu karaļnama skaistāko pārstāvi lēdiju Amēliju Vindzori 23
Šī mantiņa kļūšot par pirktāko Ziemassvētku dāvanu. Tās cena vecākus neizputinās 14
Iespaidīgi foto: pēc 40 gadiem Vācijā atgādā "Boeing 737", kuru bija nolaupījuši teroristi 9
Skatīt visus komentārus