Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Aicina sazināties Latvijas valstspiederīgos, kuriem varētu būt nepieciešama palīdzība saistībā ar zemestrīci Itālijas vidienē.

Paziņojums Latvijas valstspiederīgajiem, kuriem pēc zemestrīces Itālijā vajadzīga palīdzība 4

Sabiedrība
2016. gada 24. augustā 08:04 2016. gada 24. augustā 08:04
Ārlietu ministrija (ĀM) aicina sazināties tos Latvijas valstspiederīgos, kuriem varētu būt nepieciešama palīdzība saistībā ar zemestrīci Itālijas vidienē.

"Ja atrodies Itālijas vidienē un nepieciešama konsulārā palīdzība, zvani uz ĀM diennakts tālruni ārkārtas situācijām +371 26337711," teikts ĀM paziņojumā, "ja nepieciešama palīdzība, ar Konsulāro departamentu var sazināties, arī rakstot uz e-pastu palidziba@mfa.gov.lv."

Kā ziņots, Itālijas vidienē Umbrijas reģionā trešdienas rītā notika 6,2 magnitūdas stipra zemestrīce, kurā gājuši bojā vismaz divi cilvēki, ziņo vietējās amatpersonas. Saņemtas ziņas arī par ievērojamiem postījumiem, ko nodarījusi zemestrīce.

Seklās zemestrīces epicentrs bija 10 kilometrus uz dienvidaustrumiem no viduslaiku pilsētas Norčas, kura atrodas Perudžas provincē Umbrijas reģiona dienvidaustrumos.

Kā vēsta ASV Ģeoloģiskais dienests, zemestrīce notika plkst.3.36 (plkst.4.36 pēc Latvijas laika), un tai sekoja vairāki pēcgrūdieni. Tā bija sajūtama arī Romā, kas ir apmēram 170 kilometru attālumā no zemestrīces epicentra, un visā Itālijas centrālajā daļā.

Stipri cietusi Amatričes pilsētiņa, un tās mērs ziņo, ka nopostīta "puse pilsētas" un ka zem sagruvušo ēku drupām iesprostoti cilvēki. Zemestrīce Amatričē izraisījusi arī zemes nogruvumu, un pastāv draudi, ka var sabrukt vietējais tilts.

Par postījumiem vēsta arī Itālijas Civilās aizsardzības pārvalde, norādot, ka starp stiprāk cietušajām pilsētām ir arī Akumoli, Posta un Arkuata del Tronto.

No Arkuata del Tronto, kas atrodas 20 kilometrus no zemestrīces epicentra, saņemtas ziņas arī par diviem bojāgājušajiem.

2009.gadā Abrucu reģionā Itālijas vidienē 6,3 magnitūdu zemestrīce prasīja vairāk nekā 300 cilvēku dzīvības. Tā bija sajūtama arī Romā.


LETA / Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Fani pārliecināti: Kardašjanas surogātmāte bijusi pašas māsa Kailija 14
No "Tallink" prāmja pie Kolkas pār bortu pārlēcis 23 gadus vecs jaunietis 109
Svētdienas vakarā Liepājā fiksēts šoziem lielākais sals 5
Skatīt visus komentārus