Muzikālā grupa „Sigma”.

"Metamorfozes" Kultūras pils "Ziemeļblāzma" parkā un lielajā zālē

Ziņas
2016. gada 1. septembrī 11:44
Sestdien, 10. septembrī no plkst. 20.00 līdz 23.50 Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā un lielajā zālē daudzveidīgas un negaidītu pārsteigumu caurstrāvotas metamorfozes būs baudāmas mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” ietvaros.

Jēdziens “metamorfozes” apzīmē neparastas pārvērtības, kas norisinās dabā, augiem un dzīvniekiem pārtopot jaunā veidolā. Tārpa pārvēršanās taurenī ir viens no plašāk zināmajiem piemēriem. Attīstība ir metamorfožu dzinējspēks, daudzveidība – rezultāts. Pārvērtību ideja iesakņojusies arī mākslā, piemēram, Ovīdija dzejas ciklā, Franca Kafkas stāstos vai Filipa Glāsa klavierdarbos. Iedvesmojoties no dabas procesiem un metamorfozes idejas adaptiem mākslā, “Baltās nakts” inscenējums Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” iecerēts kā multimediāls piedzīvojums, kurā apvienota mūzika, deja un vizuālā māksla. Uzvedumā metamorfožu tēma tiks atklāta sadarbojoties muzikālajai grupai “Sigma”,  scenogrāfei Ievai Kauliņai un  laikmetīgās dejas kompānijai „Ārā” Olgas Žitluhinas vadībā.

Programmā:

20.00 – 20.30 Muzikāla performance parkā

Piedalās muzikālā grupa „Sigma” un Modris Opelts (laikmetīgās dejas kompānija „Ārā”). Scenogrāfe Ieva Kauliņa, horeogrāfe Agate Bankava (laikmetīgās dejas kompānija „Ārā”).

21.00 – 22.20 Koncertizrāde „Metamorfozes” lielajā zālē

Piedalās muzikālā grupa „Sigma” un Modris Opelts (laikmetīgās dejas kompānija „Ārā”).  Scenogrāfe Ieva Kauliņa, horeogrāfe Agate Bankava (laikmetīgās dejas kompānija „Ārā”).

22.40 – 23.50 Filma „Silent Shakespeare” (1899–1910)

“Sigma” ir latviešu indīroka grupa, kas pastāv kopš 2005. gada. Tās sastāvā darbojas mūziķi Jānis Ozoliņš (vokāls, taustiņi), Kaspars Lastovskis (basģitāra) un Uģis Eihvalds (sitamie instrumenti). 2016. gadā martā grupa ieguvusi Mūzikas ierakstu Gada balvu kā labākais alternatīvās un indie mūzikas albums.

Laikmetīgās dejas kompānija „Ārā” ir izveidota, apvienojoties jaunajiem laikmetīgās dejas māksliniekiem – Latvijas Kultūras akadēmijas Laikmetīgās dejas horeogrāfijas apakšprogrammas absolventiem (2015). Dalībnieku vidū Modris Opelts un Agate Bankava.

Scenogrāfe Ieva Kauliņa veidojusi scenogrāfijas un kostīmus Dailes teātra, Latvijas Nacionālā teātra, Jaunā Rīgas teātra, Krievu drāmas teātra, Liepājas teātra, Valmieras drāmas teātra un Latvijas Nacionālās Operas un Baleta izrādēm. Piedalījusies starptautiskos projektos un festivālos.

Ieeja bez maksas.

Mūsdienu kultūras forumu “Baltā nakts” atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.


Karlīna Timofejeva / Publicitātes foto

Izlasi

Liene Šomase beidzot atradusi savu ĪSTO un uzplaukusi 40
Modes pasaule jūk prātā ārkārtīgi dārgas somas dēļ. "Ikea" tādu tašu piedāvā par 1 eiro 16
Krievijas specdienesti grib iejaukties Latvijas pašvaldību vēlēšanās, uzskata Maizītis 27
Pievienot komentāru