Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Cilvēki pauž neizpratni par specifisko bruģa klājumu Barona ielā. Piekritīsiet, visai neordināri... Rīgas domē skaidro, ka šāds klājums ir arhitektes Gūtmanes gara auglis.

Jocīgais bruģa klājums Barona ielā esot ainavu arhitektes Helēnas Gūtmanes ideja 102

Sabiedrība
2016. gada 1. septembrī 13:53 2016. gada 1. septembrī 13:53
(Papildināta 14:28) Nevienādā Krišjāņa Barona ielas ietvju seguma dizainu pirms rekonstrukcijas veidojusi ainavu arhitekte Helēna Gūtmane, pastāstīja Rīgas domes Satiksmes departamentā.

"Stilizētais bruģakmens izvēlēts visas ielas garumā, kurā izmantoti arī stilizēti kantaini granīta akmeņi. Tāpat bruģim ir "pumpiņas", kuras paredzētas, lai palīdzētu pārvietoties cilvēkiem ar redzes traucējumiem," skaidroja departamentā, papildus uzsverot, ka ainavu arhitektes izvēlētie risinājumi saskaņoti gan ar invalīdu apvienību "Apeirons", gan ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju, kā arī citām iestādēm.

Tāpat Satiksmes departamentā skaidroja, ka stilizētais bruģis izmantots ne tikai ietvju segumiem, bet arī pieturvietās.

Sociālajos tīklos "Twitter" un "Facebook" vairāki to lietotāji pauduši neizpratni par jaunā ietves seguma dizainu, dažiem norādot, ka ietves segumam izmantoti dažādu materiālu pārpalikumi. Savukārt kāds cits uzsvēris, ka segums, kurš paredzēts, lai atvieglotu neredzīgo pārvietošanos, esot ieklāts nepilnīgi.

Lai gan Krišjāņa Barona ielas ietves bruģa risinājums atšķiras no pasaulē ierastās prakses par šādām joslām, tas ļaus orientēties cilvēkiem ar redzes traucējumiem, pastāstīja invalīdu un viņu draugu apvienības "Apeirons" vides pieejamības eksperts Jurģis Briedis. Viņš norādīja, ka ietvē ir iestrādātas vadlīnijas, kas ļauj orientēties cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Turklāt ietvju bruģa gludā daļa veidota tā, ka pa to var vienkārši pārvietoties cilvēki ratiņkrēslos.

Briedis arī teica, ka Rīgas domes Satiksmes departaments projekta izstrādes laikā informēja apvienību "Apeirons" par vides pieejamības risinājuma plāniem un izrunāja atsevišķas vietas, kuras bija sarežģītākas.

Rīgā vairākās ielās notiek remontdarbi, no kuriem lielākā daļa pabeidzama līdz ceturtdienai, 1.septembrim. Pabeigt bijis paredzēts arī ietves pie skolām. Savukārt pārējo ietvju remontu paredzēts noslēgt septembra pirmajā nedēļā

Ietves atsevišķos Brīvības ielas posmos tikšot pabeigtas līdz 5.septembrim un 8.septembrim. Savukārt Lāčplēša ielas posmā līdz Čaka ielai darbi varētu tikt pabeigti ātrāk - līdz 2.septembrim, tomēr posmā no Čaka ielas, kur notiek arī darbi ar komunikācijām, tie varētu ritēt vēl visu septembri.

BNS/Foto: Twitter/@NadinaElekse/Austra Helēna Žaggare/LETA

Citi šobrīd lasa

Sarkanais paklājs un ovācijas. Filmas “Nameja gredzens” pirmizrādē ierodas pats Namejs! 41
Visvairāk "Zelta Mikrofona" nominācijas saņem Dons, Intars Busulis un "Instrumenti" 11
Policija pēdējo dienu notikumu dēļ aicina cilvēkus pievērst uzmanību aizdomīgiem ļaudīm īpašumos 7
Skatīt visus komentārus